Mobil

Telegram’a Görüntülü Konuşma Özelliği Eklendi!

Son dönemlerde popüleritesi oldukça artan uygulama Telegram’a uzun süredir beklenen özellik geldi. Belirtilenlere göre görüntülü görüşme özelliği iOS için kullanılan Telegram Beta’ya eklendi. Görüntülü arama yapmak isteyenler Telegram uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar kısmına gidip ve daha sonra bu menü altından ‘Deneysel Özellik’ seçeneğini işaretleyerek görüntülü arama gerçekleştirebilecek. Bu sıralamanın ardından uygulamanın profil bölümünde ‘Görüntülü Arama’ butonu görünür hâle geliyor. Önemli olan nokta arama yapılmak istenen kişinin de bu adımları takip edip ayarlarını düzenlemiş olması gerekiyor. Ayrıca özelliği kullanmak isteyenlerin uygulamayı 6.3 sürümüne güncellemesi ve Beta programına dâhil olması gerekiyor.

Telegram geçtiğimiz ay 400 milyon kişiyle rekor kırmıştı. Telegram’ın bu hedefini diğer aylarda da artırmayı planladığı tahmin ediliyor. Telegram video düzenleme seçeneği ekliyor, böylece kullanıcı deneyimi artmış olacak.

Bilindiği gibi Telegram WhatsApp ile rekabete devam ediyor. Telegram mobil uygulaması için yeni bir güncelleme ile gündemde. Bu süreçte insanların birbiriyle daha kolay ve iyi bir şekilde video paylaşabilmesi için arayüzüne video düzenleyici ekliyor. Telegram video düzenleme özelliği ile görüntüler düzenlenebildiği gibi ayrıca  video göndermeden önce de onu düzenleme imkanı veriyor. Yanı sıra bir kurgu programı gibi uygulamanın videonun görüntü kalitesi otomatik olarak da ayarlanabilecek. Kolay bir yakınlaştırma hareketi ile birlikte videonun yalnızca istenilen kısmı çerçeve içine alınabilir. Ayrıca videolara metin eklenebilecek, yazı yazılabilecek ve etiket eklenebilecek. Telegram, iki faktörlü kimlik doğrulama ekranını da güncelledi.

Telegram Nedir? Avantajları Nelerdir?

Telegram’ın  sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez.

– Bulut tabanlı mesajlaşma özelliğine saiptir. Her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilebilir.

– Telegram’a Telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.

– Mesajların Telegram dahil, üçüncü kişilere iletilmesi engellenmiş durumdadır.

– Görüntülü ve sesli mesaj özellikleri sunmaktadır.

– Gönderilen mesajı belirli bir süre sonra yok edebilen özelliğe sahiptir. Mesajlar belirlenen sürenin sonunda her iki taraftan da silinir.

– Telegramda Son görülme özelliği kapatılabilmektedir.

– Masaüstü uygulaması seçeneğiyle kullanma özelliği sunmaktadır.

– Ekran görüntüsü alındığı zaman  karşıdaki kullanıcıya bildirim gönderilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı