Mobil

Türk Telekom Dns Adresleri Nedir?

Hayatımıza internet ve telefon ile giren Türk Telekom, yaygın olarak kullanılan internet servis sağlayıcısıdır. Türk telekom sunduğu hizmetlerde ev interneti veya mobil internet gibi alanlarda zaman zaman internet hızı yavaşlığı görülebilmektedir. Kullanılan internet hızına etki eden bir çok faktör vardır. Bunlardan bir tanesi DNS adresleri olabilir. Türk Telekom Dns Adresleri ile internet hızınızda ki verimliliği en üst noktaya çıkartabilirsiniz.

Hız sorunu yaşanmamasının ve sık kopan bağlantıların önüne geçmek için Dns kullanmanız daha sağlam bir internet kullanmanızı sağlayacaktır. Türk Telefon tarafından internet hizmeti veren servis sağlayıcısı TTNET’tir. Ttnet geçtiğimiz yıllarda duyurduğu kendi dnsleri ile daha güçlü bir internet bağlantısı ve yüksek hızı hedeflemiştir. İnternet hızının yükselmesi daha rahat bir internet gezintisine yardımcı olacaktır.

Türk Telekom internet sitesinde ve blog adreslerinde dns adresleri yer almaktadır. Kaynak olarak ttnet blogdan aldığımız bu dnsleri sizin için denedik. İnternette gözle görülür bir hız farkı yaratan ve kopma sorununa en iyi çözümü sağlayan bir yöntemdir. Kullandığınız internet servis sağlayacığınız  ne olursa olsun, bunu müşteri hizmetlerini arayarak talep edebilirsiniz. Bu yüzden internet hizmeti aldığınız firma ne olursa, onun dns adreslerini kullanmalısınız. Türk Telekom Dns Adresleri;

  1. 195.175.39.49
  2. 195.175.39.50

Türk Telekom Ttnet Hız Testi

Dns adreslerini girdikten sonra veya istediğiniz bir zamanda internet hızınızı test etmek isteyebilirsiniz. İsterseniz dns adreslerini girmeden önce internet hızınızı kontrol edebilirsiniz. İnternet hız testi konumuza giderek, sizde en doğru şekilde internet hızınızı ölçe bilirsiniz. İnternet hızlandırmak için servis sağlayıcınız dnslerini kullanmalısınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı