Mobil

Türk Telekom Şifresi Nedir?

Wifi şifresi kullanmış olduğunuz internet ağını korumaya yarar. Eğer şifrenizi başka kullanıcılar ile paylaşırsanız kullanım oranı artacağından dolayı internet hızınız yavaşlar. Ayrıca wifi şifrenizi unutursanız ya da şifrenizin bir başkası tarafından izinsiz olarak kullanıldığını düşünüyorsanız modem ara yüzüne girerek şifrenizi ve kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle modem ara yüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer şifrenizi unuttuysanız modeminize reset atmanız gerekmektedir. Bunun için de modemin arkasında bulunan reset tuşuna ortalama 10 saniye kadar basılı tutun. Daha sonra da ara yüze ulaşabilmeniz ve yeni şifrenizi belirleyebilmek için aşağıda belirtilen adımları sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak arama motorunuzu açın, 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Kullanıcı adı kısmına küçük harfler ile “admin”, şifre kısmına da yine aynı şekilde küçük harfler ile “türk telekom” yazıp devam edin.

Bu kez de karşınıza yeni şifre oluşturmanız gereken sayfa çıkacak. Şifre oluşturma işleminizi tamamladıktan sonra da modemin ara yüz sayası açılacak.

Şimdi de Wifi adınızı değiştirebilmek için; sol tarafta bulunan kablosuz bölümüne tıklayın. SSID 1 yazan yerin karşısına dilediğiniz ismi yazıp kaydet”e tıkladığınızda işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Müşteri Hizmetleri İle Wifi Şifresi Değiştirme

Eğer yukarıdaki işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine ulaşarak modeminizin Wifi şifresini değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetle”ine ulaşmak için “444 0 375” nolu telefon numarasını arayabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri’nden teknik yardım isteyin. Operatör bağlandığında ise “Wifi şifremi değiştirmek istiyorum” dediğinizde size yardımcı olacaklardır. Fakat bu hizmetten yalnızca abonenin kendisi yararlanabilmektedir. Sonra da size “yeni şifrenizin ne olmasını istersiniz” diye soracaklar. Belirlediğiniz şifrenizi Müşteri Hizmetleri’inde ki operatöre söylediğinizde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı