Mobil

Unutulan Telefon Şifresini Nasıl Kırarım?

Unutulan telefon şifresini nasıl kırarım? Diyen kullanıcılar için yardımcı olabilecek bilgileri paylaşacağız. Ekran kilidinin unutulması kullanıcıların çık sıklıkla başına gelebilmektedir. Bu durum oldukça can sıkıcı olabiliyor. Cep telefonları tüm verilerimizi sakladığımız en önemli cihazlardan biridir.

Dolayısı ile bu verilerin ikinci şahısların eline geçmesini önlemek ve özel verilerimizin güvenliğini sağlamak için şifreleme yöntemini kullanmaktayız.  Bu güvenlik şifreleri genelde desen, şifre ve Pin kodu şeklinde olmaktadır. Şifreleme yaparken bazen çok önem vermeden gerçekleştiriyor ve dolayısı ile de unutabiliyoruz.

Cep Telefonu Ekran Şifresi Kırma

Unutulan telefon şifresini nasıl kırarım? Diyen kullanıcılarımız için birkaç şifre kırma yöntemi bulunmaktadır. Bunların arasında, Android Device Manager yöntemidir.

Andorid manager: Bu yöntem sıklıkla çalınan ve kaybedilen telefonları bulma ve içerisinde yer alan verileri uzaktan silebilmek için kullanılmaktadır. Bu uygulama, içinde barındırdığı ekran kilitleme özelliği sayesinde, şifre bulma durumlarında oldukça faydalı olmaktadır. Bu yöntem sayesinde, işlem yapmak istediğiniz cihazı seçtiğinizde karşımıza kilitle penceresi açılmaktadır. Bu pencereden kilitle butonuna tıkladığınızda yeni şifreleme ekranı gelecektir.

Ekrandaki “ Deseni unuttum” seçeneği ile şifre kurtarma: Cihaz Android 4.4 ve üstünde ise, bu durumda beş defa kilit açmayı deneyip 30 saniye içinde tekrar denememizi isteyecektir. Bu durumda karşımızdaki ekranda desenini unuttunuz mu? Seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemden sonra karşımıza gelen ekranda şifre için sizden Gmail kullanıcı adı ve şifre ister. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarını Sıfırlama

Fabrika ayarlarına giderek şifre sıfırlama: Cihazda yüklü olan bilgiler çok önemli değil ise fabrika ayarlarından sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için,  öncelikle cihaz tamamen kapatılır. Ses azaltma ve Home tuşu ve güç tuşunu ortak kullanarak telefon tekrar açılana kadar bekliyorsunuz. Bu tuşlama yöntemi her cihaz için farklı olabilir. Tuşlar aynı olsa da sıralaması ya da ses açama kapama tuşları yer değişebilir. Bunu deneyerek bulabilirsiniz.

Genel manada bu üç tuş ile telefonun yeniden başlatılmasını sağlayabiliyorsunuz. Eğer tuşlama doğru ise ekrana “Wipedata/Factory Reset” seçeneği gelecektir. Seçim yapabilmek için güç düğmesine bir kez basabilirsiniz. İşlemleri takip ederek “Yes” sekmesini onaylayıp sıfırlama işlemini tamamlarsınız. Yukarda bahsettiğimiz seçenekler ile Unutulan telefon şifresini nasıl kırarım? Sorununu çözmüş olursunuz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı