Mobil

Uzun Bir Aradan Sonra Dönüş Yapan HTC’nin 5G Telefonu Temmuz’da Tanıtılacak

Haberin başlığını görünce “HTC hala yaşıyor mu ya?” demiş olabilirsiniz, ki bunu demekte kesinlikle haklısınız ve yalnız değilsiniz. Eski parıltılı günlerini mumla arayan Tayvan menşeli HTC markası şu sıralar akıllı telefon pazarında kaybedenleri oynuyor. Yatırımlarını daha çok VR sektörüne yönelten şirket için işlerin pek de iyi gitmediği açık. Akıllı telefonlara gelince HTC neredeyse 1 yıldan fazla bir süredir tek bir model bile çıkarabilmiş değil.

Neyse ki çok yakında bu durum değişecek gibi. En azından Tayvan’da yaşayan HTC tutkunları için. Firma ilk 5G özellikli akıllı telefon modelini Temmuz’da tanıtacak, ancak ilk etapta yalnızca Tayvan genelinde satışa sunacak.

Yeni yükselen trend: 5G!

Neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri 5G teknolojisine ayak uydurmaya başlamış durumda. En azından premium segmente hitap eden modeller bir bir 5G desteğine kavuşmaya başlıyor. Öyle ki HTC ile birlikte “ölü” telefon markaları arasında adı anılan Sony dahi 5G’li bir telefon çıkarmış durumda. Xperia 1 II isimli bu modele şimdilerde HTC’nin adı gizli modeli eşlik edecek.

Aslına bakılırsa HTC bu yılın ilk günlerinde 5G bağlantı hızını destekleyen telefonun modelini çıkaracağını açıklamış, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair soruları yanıtsız bırakmıştı.

5G’li telefon yalnızca Tayvan’da satılacak

Henüz yeni elimize ulaşan bilgiler HTC’nin bunun için Temmuz ayını seçtiğini gösteriyor. Muhtemelen bu tarihte tanıtılacak tek şey akıllı telefon da olmayacak. Firma 5G destekli başka ürünlerini de düzenleyeceği lansmanla tanıtabilir.

5G desteği dışında yeni çıkacak telefonun nasıl bir model olacağı merak konusu. Uygun fiyatlı mı olacak, yoksa premium bir cihaz mı bizi bekliyor? Bu soruların cevabı henüz bilinmiyor. Ancak kuvvetle muhtemel HTC, Qualcomm’un Snapdragon 765 veya 768 işlemcilerini kullanıyor olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı