Mobil

Vestel Venüs 5000 Yorumlar

Turkcell ve Vestel işbirliği ile üretilen Vestel Venüs 5000 yorumlar, telefonun detaylı incelemesi sonrasında tekno10 takipçileri için yapılmış ve başka yerde bulamayacağınız detaylara inilmiştir.

Vestel Venüs 5000 Yorumlar

Vestel Venüs 5000 Kamera Yorumu

Otomatik odaklama özelliği bulunan 8 MP arka kamerası, 720p çözünürlük sunuyor. LED aydınlatma teknolojisine sahip kameranın, giriş seviyesinde bulunan telefon kameralarına göre şaşırtıcı bir özelliğinin bulunmadığını söyleyebiliriz. 5 MP ön kamera ise, yine orta seviye bir çözünürlükle çeşitli çekimler yapmanıza imkân veriyor.

Pil Kapasitesi Yorumu

Aslında bir önceki Turkcell işbirliği ile üretilen Venüs V3 5020 ile arasında önemli bir farklılık bulunmayan ve küçük değişikliklerle gelen telefonun, V3 5020 ile arasında görülen en belirgin fark, pil kapasitesi olarak göze çarpıyor. Zira 5020 3140 mAh pil kapasitesi ile gelmişti. Venüs 5000 ise bu kapasitenin altında olup, 2230 mAh kapasiteye sahip.

3G konuşma süresi 13, bekleme süresi ise 600 saat olarak öngörülen cihaz, değişebilir Lithium lon batarya ve Micro-USB şarj özelliği sunuyor. Pil değerlerine baktığımızda, üst düzey bir performans göstereceğini söylemek pek mümkün değil. Ki yaptığımız testlerde yoğun bir kullanımda, günü çıkarmanız oldukça zor gözüküyor. Ancak orta seviyedeki kullanımlarda, tek şarjla günü doldurmanız mümkün.

Vestel Venüs 5000 Yorumlar

Ekran Yorumu

294 PPI piksel yoğunluğuna sahip olan ekran, 5.0 inç boyutunda. Kendi segmentine göre üst düzey bir özelliğe sahip olmasa da, sınıfının iyileri arasında sayılabilecek özellikleri olduğunu hemen söyleyelim.

720x1280p HD ekran çözünürlüğüne sahip Vestel Venüs 5000 yorumlar için ekran detayı, ayrı bir önem taşıyor. IPS LCD teknolojisinin kullanıldığı ekranın ekran gövde oranı ise, %68,36 değerine sahip. Multi Touch ve kapasitif ekran özelliği, bu sınıftaki telefonlar için yeterli özellik sayılabilir.

Temel Donanım ve İşletim Sistemi

Qualcomm Snapdragon 212 MSM8909 Yonga seti, cihaza güç katan değerler arasında yer alıyor. 4 çekirdek CPU ve Adreno 304 GPU işlemcisine sahip cihazın, bellek konusunda 2 GB RAM ile geride kaldığına değinmek gerek.

16 GB dahili depolama, 64 GB hafıza kartı ile desteklenebiliyor. Turkcell kullanıcılarına özel ağırlıkların yer verildiği telefonda, Turkcell ara yüz kullanılmakta ve Android işletim sistemi, cihaza ayrı bir güç katmakta. Marshmallow Android 6.0.1 işletim sistemiyle gelen telefonun yükseltilebilir versiyon ise, Android 7.1.2 olarak biliniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı