Mobil

Vestel Venüs 5530 Yorumlar

Yerli teknoloji ürünlerinden olan Vestel Venüs 5530 yorumlar başlığı altında, cihazın özelliklerini sizler için inceleyip tekno10 editörleri olarak özelliklerini nasıl bulduğumuzu sizlerle paylaşacağız.

Vestel Venüs 5530 Yorumlar

Bağlantı Yorumları

4 hücresel veri ve b/g/n adaptörü Wi-fi özellikleriyle, bağlantı özellikleri sınıfında yer alan birçok telefondan geri kalmış bir cihaz olduğu, bağlantı adına peşinen söyleyeceğimiz şeylerden birisidir.

Kamera Yorumu

5 MP ön kamera ve 8 MP arka kameraya sahip olan telefon, giriş seviyesindeki telefonların genelinde bulunan klasik özellikleri taşıyor. LED flaş teknolojisi ile desteklenen arka kameranın video kayıt çözünürlüğü, 720p olarak yine benzerleri gibi standart bir özellik sunuyor.

Vestel Venüs 5530 Yorumlar

Pil Kapasitesi

Genel özelliklerine baktığımızda orta seviyenin üzerine çıkamaması hatta bazı nitelikleri bakımından vasat bir performansa sahip olması nedeniyle, cihazın 2920 mAh batarya kapasitesinin yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Performans Yorumu

4 çekirdekli 1.3 Ghz, 32 bit Qualcomm Snapdragon 210 işlemciye sahip olan telefonun, çok yoğun kullanımlarda yavaşladığını hissettiğimizi belirtebiliriz.

Low Power ve 2 GB bellek alanı bulunan cihaz, 16 GB depolama alanına sahip. Bu özellikleriyle yine, orta seviye giriş cihazlarından beklenen yeterli alanı sunuyor. Ki fazlasını beklemek, bizde hayal kırıklığı olabilirdi. Neyse ki dahili depolama alanı, 64 GB’a kadar harici hafıza kartlarıyla desteklenebiliyor.

Tasarım ve Ekran Yorumu

Vestel Venüs 5530 yorumlar konumuzda tasarım ve ekran hakkında da bir değerlendirme yapacak olursak, öncelikle 5.5 inç ve IPS teknolojisiyle donatılmış bir ekrana sahip olduğunu söyleyelim. Ekran gövde oranını, giriş seviyesi bir telefonda %70 oranında bulduğumuz için, oldukça başarılı sayabiliriz.

Fırçalanmış metal yüzey arka kapak, tasarımsal anlamda muhteşem bir görüntü ortaya koyuyor. Siyah ve altın sarısı renkleriyle satılan telefon, tasarım olarak bizlerden 100 üzerinden temiz bir 90’ı hak ediyor.

Vestel Venüs 5530 Genel Özellikleri

  • 267 PPI piksel yoğunluğu
  • 720×1280 HD Pixel ekran çözünürlüğü
  • Lithium lon değiştirilebilir batarya
  • Android işletim sistemi
  • Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi versiyonu
  • Suya ve toza dayanıklılık sertifikası bulunmuyor
  • Yakınlık sensörü
  • 0 USB versiyonu
  • Nano-SIM 4FF SIM kart teknolojisi
  • Gürültü önleyici ikinci mikrofon

Sonuç: Giriş seviyesindeki telefonlar için, ortalama özelliklere sahip. Cihazda radyo ve kızıl ötesi teknoloji bulunmaması, eksikleridir diyebiliriz. Fiyat ve tüm özelliklerini harmanladığımız da, fiyatına göre orta seviyede alınabilecek bir telefondur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı