Mobil

Vestel Venüs E2 Yorumlar

Vestel Venüs E2 yorumlar ve cihazın özellikleri hakkında detaylara, yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Özelliklerini tanıyarak çift hatlı E2 almak isteyenler için yaptığımız Vestel Venüs E2 incelemesi ile tüm detayları, sizler için irdeledik.

Vestel Venüs E2 Yorumlar

Ekran Özellikleri ve Yorumu

294 PPI piksel yoğunluğu ve 720×1280 pixel ekran çözünürlüğü, cihazından ekran adına fazla afaki bir özellik beklenmemesi gerektiği konusunda fikir veriyor. 5.0 inç ekran boyutuna sahip olan telefonun ekran teknolojisi ise, IPS LCD ekran teknolojisidir. Kapasitif dokunmatik ekran türü, neredeyse günümüz cihazlarının tamamında bulunan basit bir detay. Kendi sınıfında yer alan telefonlara göre, ekran özelliklerinde ekstra öne çıkan bir özellik olmadığını rahatlıkla diyebiliriz.

Kamera Özellikleri ve Yorumu

5 MP ön ve yine 5 MP arka kamera özellikleri, telefonda gördüğümüz handikapların başında geliyor. Zira günümüz teknolojisinde akıllı telefonların kamera çözünürlükleri, cihazın satışlarına etki edecek hayati kriterlerden birisidir. 720p video kayıt çözünürlüğünün olması da, yine bu olumsuzluklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Evet, her ne kadar orta seviye telefonlar için bu kamera özellikleri normal kabul edilebilir olsa da, kendi sınıfında yer alan farklı markaların ve hatta Vestel ürünlerinin birçoğunun kamera özellikleri, E2 özelliklerini geride bırakıyor.

Vestel Venüs E2 Yorumlar

Temel Donanım Özellikleri ve Yorumumuz

Yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 212 MSM8909 tercih edilen Vestel Venüs E2 yorumlar arasında yine tarafımızdan kabul görmeyen özelliklerden ikisi, dahili depolama alanı ve cihazın RAM alanı. 1 GB RAM özelliği bulunan telefonun, 8 GB dahili depolama alanına sahip olması, bizlere kamerayı da dahil edersek 3. Bir şok yaşatıyor. Neyse ki hafıza kartı ile 64 GB artırılabilir depolamaya imkân sunması, bu açığı az da olsa kapatıyor.

Adreno 304 grafik işlemcisine sahip cihaz 4 çekirdek olup, Quad-Core 1.3 GHz ARM Cortex A7 ana işlemcisiyle çalışıyor.

Pil Yorumu

2230 mAh pil kapasitesi ve değiştirilebilir bataryayla gelen telefonun, günlük normal kullanımlar için yeterli bir kapasite sunduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar pil kapasitesi size düşük gelecek olsa da, bu değerlendirmeyi yaparken cihazın genel özelliklerinin de düşük kapasiteye sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Sözü daha fazla uzatmadan özetle toparlayacak olursak; hep dediğimiz giriş seviyesi özellikler, bu cihazda adeta minimize edilmiş durumda. Yani birçok özellik, giriş seviyesi telefonların tabanlarında seyrediyor. Fiyat olarak baktığımızda, cihazdan fazla beklentisi olmayanlar tarafından alınabilir olsa da, orta düzey bir telefondan beklentisi fazla olanlar için pek iç açıcı özelliklerinin olmadığını, yerli bir cihaz olması nedeniyle üzülerek söyleyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı