Mobil

Vestel Venüs E3 Yorumlar

Vestel Venüs E3 yorumlar başlığı altında incelediğimiz Venüs E3’ün özelliklerini, tekno10 takipçileri için inceleyerek detaylı olarak yorumladık. Vestel Venüs E3 özellikleri ve sahip olduğu özelliklerin inceleme sonrası yorumlarını, bu inceleme yazımızda bulabilirsiniz.

Vestel Venüs E3 Yorumlar

Vestel Venüs E3 Kamera Yorumu

Cihazın 8 MP ana kamerası, günümüz arayışlarını karşılamıyor olsa da, kendi sınıfındaki cihazlarla aynı seyirde bir özellik olarak yorumlanabilir. Yine optik görüntü sabitleyici olmaması ve 720p HD video kayıt çözünürlüğüne sahip olması, 8 MP ana kamerası bulunan bir cihazdan, daha fazlasını beklemememiz gerektiğini bize gösteriyor. LED Flaş özelliği bulunan arka kameradan sonra, 5 MP çözünürlüğe sahip ön kamera için de fazla söylenecek bir şey bulunmuyor. 480p ön kamera video çözünürlüğü bulunan telefonun, yüksek nitelikli kameraya sahip cihaz arayanların beklentilerini karşılamadığı fazlasıyla açık olan bir durum.

Batarya Yorumu

2500 mAh batarya kapasitesi sunan ve çıkarılabilir Lithium Lon batarya teknoloji ile gelen cihaz, orta düzeyde telefon kullanıcılarının günü çıkarması için yeterli seviyede sayılabilir. Daha fazlasını isteyenlerin, telefonu gün içerisinde şarj etmelerinin gerekeceği kesin bir şeydir.

Ekran Yorumu

720x1280p HD ekran çözünürlüğüne sahip telefonun piksel yoğunluğu, 294 PPI ve IPS LCD ekran teknolojisi kullanılmış. Ki zaten cihaz genel özellikleri itibariyle orta seviye giriş telefonlarının üzerine çıkamayacak özellikleri taşıyor. Fiyatıyla da, bunu teyit eder nitelikte. Multi Touch ve kapasitif ekran dokunmatik özellikleri de, günümüz orta seviye cihaz standartlarında özellikler arasında yer alıyor.

Vestel Venüs E3 Yorumlar

Vestel Venüs E3 Donanım Yorumu

Mali-T720 MP1 GPU teknolojisine sahip telefonda, ARMv8-A 64 bit işlemci mimarisi tercih edilmiş. MiediaTek MT6737 yonga setine sahip telefon, 4 CPU çekirdeğinden güç almaktadır. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı günümüz teknolojisinin gerisinde özellikler olsa da, yukarıda da dediğimiz gibi orta seviye telefonlar için normal seviyelerde özellikler olarak sayılabilir.

32 GB hafıza kartı desteği bulunan telefonun radyosunun olması, radyo yayını sevenler için güzel bir özellik olarak öne çıkıyor. Android işletim sistemine sahip Vestel Venüs E3, Android 7.0 işletim sistemi versiyonuyla piyasaya sürüldü.

Özetle; Yeni nesil teknolojilerle kıyaslanmayacak derecede geriden gelen özelliklere sahip olsa da, orta seviyede bir cihaz olması nedeniyle fazla afaki beklentilere girmemek gerekiyor. Ancak orta seviye giriş telefonu olsa bile, cihazın kamera çözünürlüğünün biraz daha yüksek kalitede olmasını beklerdik.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı