Mobil

Vestel Venüs Go Hard Reset Nasıl Atılır?

Akıllı telefonların gelişmesi beraberinde ortaya farklı sorunlar da çıkmaya başladı. Bunlara performans düşüşü, virüs bulaşması ve diğer sorunları örnek gösterebiliriz. Ayrıca telefonların ikinci el satışı zamanı da sıfırlama işlemine ihtiyaç duyulabilir. Fakat format atma işlemini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Telefonunuzun modeli Vestel Venüs Go ise kolay bir şekilde format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sıfırlama işlemi için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan birincisi normal reset (fabrika ayarlarına geri dönderme), bunun için telefonun ayarlar kısmına erişmeniz mümkün olmalıdır. İkinci yöntem ise hard reset (format atma) olarak bilinmektedir. Hard reset telefonun menüsüne erişim olmadığı zaman kullanılmaktadır.

Vestel Venüs Go Hard Reset Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Konular

İlk yapmanız gereken işlem telefonundaki rehber, video ve fotoğraflarınızın yedeklerini almak olacaktır. Format sonrasında telefonun içerisi tamamen sıfırlanacağı için yedek almanız oldukça önemli bir konudur. Ayrıca Vestel Venüs Go Hard Reset işlemini gerçekleştirmeden önce şarjınızın yüzde ellinin üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta telefonunuz şarja takılı halde format etmeniz önerilmektedir. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra format etme işlemini başlatabilirsiniz.

Vestel Venüs Go Hard Reset Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hard reset yapmak için telefonu güç düğmesi yardımı ile kapatmanız gereklidir. Şarjınızın %50`nin üzerinde olduğundan emin olduktan sonra format işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemin sadece telefonun ayarlarına erişim olmayınca kullanılması önerilmektedir. Telefon kapandıktan sonra sesi açma tuşu ile birlikte güç düğmesine basmalısınız. Karşınıza “Android System Recovery” bölümü çıktığı zaman tuşları bırakabilirsiniz. Açılmış olan pencerede ses tuşu yardımı ile “Data / Factory Reset” seçeneğinin üzerine gelip güç düğmesine bir kez basın. Ardından “Yes” seçip güç düğmesine ve “Reboot System Now” seçtikten sonra yine aynı şekilde güç butonuna basıyorsunuz. Bu işlemleri sırası ile uyguladıktan sonra Vestel Venüs Go format atma prosedürü tamamlanacaktır. Bir süre bekledikten sonra telefonunuz açıldığı zaman fabrika yarlarına geri dönmüş ve tüm sorunlar ortadan kalkmış olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı