Mobil

Vestel Venüs GO yorumlar

Vestel Venüs GO yorumlar yazınızda, yerli teknoloji üreticisi Vestel tarafından üretilen Venüs GO özellikleri üzerinde yaptığımız incelemenin sonucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Vestel Venüs GO yorumlar

Tasarım Yorumu

150 gram ağırlığına sahip telefon, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile teknoloji mağazalarındaki raflarda yerini aldı. Plastik çerçeve kapak malzemesi plastik olan telefon, %66,94 ekran gövde oranına sahip olup tasarımsal anlamda çok üst düzey bir görüntü vermese bile, tasarımın çok kötü olduğunu söyleyemeyiz.

Android GO sayesinde hazırda gelen uygulamaların, cihazda fazla yer kaplamadığı diğer Vestel Venüs GO yorumlar yazımızın devamında yer almaktadır.

Ekran özellikleri IPS LCD ekran teknolojisi kullanılan telefonunu piksel yoğunluğu 294 PPI olup, 5.0 inç ekran boyutuna sahiptir. 720 x 1280 HD ekran çözünürlüğü sunan telefon, kapasitif dokunmatik ekran özelliğine sahip. Giriş seviyesindeki bir telefon için, ekran özelliklerinin yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Batarya Kapasitesi

2350 mAh batarya kapasitesine sahip olan telefonun değişir bataryası, donanımsal özelliklerine göre telefon için yeterli olabilecek bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Kamera Özellikleri

Otomatik odaklama ve HDR teknolojisi ile desteklenen 8 MP ana kamera, aynı zamanda LED flaş desteği sunuyor. 720p video kayıt çözünürlüğü bulunan arka kameradan sonra cihazda bulunan 5 MP ön kamera ise 480p video çözünürlüğü sunmaktadır. Bu kamera özellikleri ile telefonun günümüz giriş seviyesi telefonlardan, biraz geride kaldığını söyleyebiliriz.

Vestel Venüs GO yorumlar

Diğer Donanımsal Özellikler

4 çekirdek 1.3 GHz CPU frekansı ile desteklenen telefon, grafik işlemcisi olarak Adreno 304 teknolojisinden yararlanmış. 1 GB RAM bellek bulunan telefonun dahili depolama alanı 8 GB olup her ne kadar Android GO özelliklerinden yararlanılarak cihazda yer açılmış olsa da, depolama konusunda üst düzey beklentisi olanların beklentilerinden uzak bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Neyse ki 64 GB hafıza kartı desteği sunulması, telefonun kullanıcılarını biraz olsun rahatlatacak bir özellik diyebiliriz.

Android işletim sistemi kullanan telefonun, işletim sistemi versiyonu ise Android 8.1 oreo GO edition olduğunu görmekteyiz.

Sonuç olarak baktığımızda giriş seviyesi bir telefonda bulunan standart özelliklerin biraz altında özelliklere sahip olan yerli telefon, fiyat olarak baktığımızda bu özelliklere rağmen alınabilecek bir etikete sahip.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı