Mobil

Vestel Venüs V3 Yorumlar

Yerli akıllı telefonlar arasında yer alan Vestel Venüs V3 yorumlar başlığı altında, Venüs V3 cihazının özelliklerini inceleyerek, tekno10 takipçileri için yorumladık.

Vestel Venüs V3 Yorumlar

Tasarım Detayları

145 gram ağırlığı bulunan Vestel Venüs V3 5580, 5.5 inç ekran boyutuna sahip olup, %76,6 gibi oldukça kabul edilebilir gövde ekran oranı sunuyor. Tek elle rahat bir kullanıma imkân veren cihazla, kaliteli bir ekran deneyimini hissedilir derecede yaşamanız mümkün.

Plastik arka kapak ve arka kısma konumlandırılan 3 LED kamera flaşı, telefonun tasarımına ayrı bir değer katmış durumda. Sağ tarafa güç tuşunu konumlandıran Vestel, sol kısımda ise ses kontrol tuşlarına yer vermiş. Cihazın üst kısmında 3.5 mm kulaklık girişi ve Micro USB port bulunurken, telefonun alt kısmı ise biraz daha sade tutulmuş. Hafıza ve SIM kart alanlarıysa, telefon kapağının batarya kısmına gizlenmiş. Genel olarak, kötü bir tasarıma sahip olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vestel Venüs V3 yorumlar

Kamera Özellikleri

Vestel Venüs V3 yorumlar incelememizde, cihaz için özellikle değinmemiz gereken alanlardan birisi kameradır. 16 MP arka kamera çözünürlüğüne sahip telefonun çekim kalitesi, sınıfında yer alan rakiplerine göre çok daha başarılı görünüyor. Özellikle telefon kameralarının önemli sorunları arasındaki gece çekimlerinde dahi, iyi görüntüler yakalamanız mümkündür.

HDR, otomatik odaklama, yüz algılama, gülümseme yakalama, coğrafi konum etiketleme, Panorama ve hızlı odaklama gibi farklı birçok özellik, telefonun kamerasını destekleyen detaylar arasında yer alıyor.

Ayrıca 3 LED flaşla desteklenen arka kamera, 1080p Full HD video kayıt özelliğiyle beklediğimizden daha iyi bir performans sunarak bizden tam not alıyor.

5 MP ön kamera 30 FPS video kayıt çözünürlüğü sunarken, sesle komut teknolojisiyle de destekleniyor. Ön kamera performansı için de, fazla afaki bir memnuniyetsizlik duymadığımızı belirtelim.

Batarya ve Genel Özellikler

Telefonun 3000 mAh bataryası, her ne kadar giriş seviyesi telefonlar arasında yer alsa da birçok rakibine göre daha iyi özellikler sunan cihaz için biraz daha artırılmış olmalıydı. Ancak, idare edilebilir düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

MediaTek MT6753 yonga setine sahip olan telefonda, ana işlemci olarak Octa-Core 1.3 GHz ARM Cortex-A53 teknolojisi kullanılmış. 16 GB dahili depolama ve 3 GB RAM bellek alanına sahip telefonun bellek alanı idare edilebilir olsa da, dahili depolama alanının daha yüksek olmasını eklerdik. Düşük dahili depolama alanına ek olarak sunulan 32 GB hafıza kartı desteğinin de düşük olması, cihazın depolama alanının biraz kısıtlı olduğunu gösteriyor. 8 çekirdek özelliği bulunan telefonda kullanılan Mali-T720 MP3 grafik işlemcisinin de, yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Android işletim sistemine sahip cihazın sistem versiyonu Android 6.0.1, yükseltilebilir versiyonuysa Android 7.0 olup, tek SIM kart özelliği taşıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı