Mobil

Vestel Venüs V6 Yorumlar

 

Vestel Venüs V6 yorumlar inceleme yazımızda sizler için, yerli akıllı telefon Vestel Venüs V6 incelemesi yaptık. Cihazın özellikleri ve detaylarını, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vestel Venüs V6 Yorumlar

Tasarım Detayları

Çerçevesiz tasarımıyla orta ve giriş seviyesindeki telefonlar arasında göz dolduran bir tasarıma sahip olan V6, siyah ve altın rengi seçenekleriyle raflarda yerini alıyor. 151.9×74.2×8.1 mm ölçülerindeki telefonun arka kapağı metal, üst ve alt kısımları ise plastikten meydana geliyor. Tasarımsal anlamda, orta seviye telefonlar arasında en iyilerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Donanım ve Performans Yorumları

Snapdragon 450’den güç alan cihaz, 8 çekirdek ARM Cortex A53 yonga setine sahip. 1.8 GHz frekans değeri ve Adreno 506 grafik birimi de, sınıfındaki telefonların birçoğunun biraz daha üzerinde özellikler olarak öne çıkıyor. Yaptığımız oyun ve yoğun uygulama kullanılan testlerden, alnının akıyla çıktığını çok rahat söyleyebiliriz.

Vestel Venüs V6 Yorumlar

Ekran Özellikleri

Vestel Venüs V6 yorumlar için, ekran konusu üzerinde de durmakta fayda var. 5.7 inç ekran boyutu ve 1440×720 piksel ekran çözünürlüğü, bu tip cihazlar için yeterli kabul edilebilecek değerler arasında yer alıyor. Yalnız piksel yoğunluğunun 282 PPI olduğunu görünce, keşke biraz daha artırılmış yoğunluğa sahip olsaydı demeden kendimizi alamadık.

Depolama ve Bellek

3 GB RAM özelliği sunulan V6’da, 32 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Bu özelliklerde giriş seviyesi telefonlar için yeterli özellikler olsa da, 2 TB microSD depolama desteğinin bulunması, kimi üst seviye telefonda dahi bulunmayan muhteşem bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Kamera Özellikleri

13 MP ve 5 MP iki arka kamerası ve 8 MP ön kamerası bulunan telefon, sınıfı için ideal seçenekler sunuyor. Kamera portre, hareketli obje çekimi, HDR ve panoramik çekim özellikleriyle desteklenmiş durumda.

Üç kameralı cihazın ön kamerasının 8 MP çözünürlüğe sahip olması da, yine sınıfından daha yüksek bir değer olarak görülebilecek bir özellik.

Pil Özellikleri

Telefonun en beğeneceğiniz özelliklerinden birisi, 3366 mAh gibi yüksek bir pil kapasitesine sahip olması ve USB Type C 2.0 şarj bağlantı teknolojisi olacak.

Özetle: Fiyatını özellikleriyle bütünleştirdiğimizde, sınıfında alınabilecek yüksek özelliklere sahip bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı