Mobil

Vestel Venüs Yorumlar 5580

Vestel Venüs yorumlar 5580 modeli için yapacağımız cihaz incelemesinde, Türk teknoloji devleri arasında yer alan Vestel tarafından yerli marka tanıtımıyla üretilen Venüs 5580 özellikleri ve bu özelliklerin genel performansı hakkında incelemelerle bulunduk.

Fiyat performans kıyaslamasına bakıldığında oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip cihazımızı, gelin hep birlikte inceleyelim.

Vestel Venüs Yorumlar 5580

Vestel Venüs V3 5580 Genel Özellikleri

Öncelikle telefonun genel özelliklerini sayacak olursak, şunları diyebiliriz.

 • 16 GB + microSD hafıza
 • MediaTek MTK 6753 işlemci
 • 3 GB RAM
 • 13 MP arka ve 5 MP ön kamera
 • 3000 mAh değiştirilebilir batarya
 • 5 inç LTPS 1920 x 1080 ekran
 • 145 gram ağırlık
 • Android 6.0.1 işletim sistemi
 • Li-Polymer pil
 • 5×8.6 mm boyut
 • Mali720 Grafik GPU

Gibi özelliklere sahip olan cihazın incelemesine ise, yazının devamında göz atalım.

Vestel Venüs Yorumlar 5580

Kamera Özellikleri ve Yorumları

İlk yerli akıllı telefon olan Vestel Venüs 5580 modeli, 16 MP arka kamera çözünürlüğüyle ideal görüntü yakalamak isteyenlerin, kamera bakımından bu fiyatlara alabileceği en iyi telefonlar arasında yer alıyor. Ancak optik görüntü sabitleyici özelliğinin bulunmaması, cihazın kamerası açısından ufak bir handikap olarak dikkatimizden kaçmadı.

Otomatik algılama, HDR, Panorama, Hızlı odaklama, Seri çekim modu ve zamanlayıcı gibi özellikleriyle beraber, yüz algılama teknolojisi de kamerayı destekleyen diğer özellikler arasında yer alıyor. Bu özellikleriyle günümüz yeni nesil akıllı telefonlarda olması gereken özellikler, Vestel Venüs 5580’de de bulunuyor. Tek tonlu 3 LED flaş ise, daha iyi çekimler için kullanıcısına yardımcı olacak özellikler arasında yer alıyor.

Kameranın video kayıt çözünürlüğü, Full HD olup 1080p olarak dikkatimizden kaçmıyor. Ön kamera yorumlarına gelecek olursak, özçekim kalitesi ortalama seviyede olan cihazın 5 MP ön kamera çözünürlüğü bulunmakta. Gesture Shot ve Sesli komut özellikleri de, ön kamera için düşünülmüş basit özelliklerden bazılarıdır.

Özetle toparlayacak olursak, cihazın ana kamerası özellikle fiyat/performans açısından değerlendirdiğimizde, yeterince başarılı gözüküyor. Ön kamerası ise, kendi sıkletinde bulunan farklı markalarla aynı seviyede demek daha yerinde olacaktır.

Batarya Yorumları

Vestel Venüs V3 5580 batarya ve pil ömrüne de kısaca değinecek olursak, bataryanın üst düzey kullanımlarda günü zor çıkaracağını söyleyebiliriz. Ancak orta düzeyde telefonla haşir neşir olanlar için batarya o günü dolduracağı gibi, ertesi güne de sarkabilecek kullanım kapasitesine sahip. Micro-USB şarj girişi ve 3000 mAh batarya kapasitesine sahip cihaz, pil açısından benzerlerine yakın özellikler sunuyor.

Diğer Özellikleri Hakkında

Telefonun radyosunun olması ve 3.5 mm ses çıkışına sahip olmasını, fiyatına göre olumlu bir özellik olarak buluyoruz. Ayrıca kızılötesi özelliğine sahip olması da, sınıfındaki benzer cihazlara göre bir artı kabul edilebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı