Mobil

Vpn Nedir? Android

Ülkemizde bazı internet sitelerinin yasaklanmasının ardından yaygınlaşan vpn kullanımı, vpnlerin yasaklı sitelere giriş amacı ile kullanılan bir program olduğunu bizlere öğretti. Vpn kullanarak  yasaklı sitelere girebilir, özgür ve anonim olarak internette gezine bilirsiniz. Vpnler sizin özgürlüğünüzü sağladığı kadar gizli kalmanızıda sağlar. Vpn içerisinde bulunan ip adresleri rastgele bir biçim de bu kullanıcılar arasında değiştirilir. Vpn ile lokasyonunuz, ip adresiniz yani internet kimliğiniz tamamen farklı bir hal almaktadır.

Yaygınlaşan telefon kullanımı beraberinde mobil cihazlar vpn kullanımıda getirmiştir. Vpnler mobil işletim sistemlerinde de iyi bir performans göstermektedir. Vpn kullanan kişiler cep telefonlarından yasaklı sitelere rahat bir şekilde girebilir. Telefonlar için yaygın olarak kullanılan işletim sistemleri arasında Android, İos ve Windows işletim sistemleri gelmektedir. Aynı zamanda son zamanlar da oldukça ses getiren Huawei kendi işletim sistemi ile piyasa yer almaya çalışacak. Telefon işletim sistemleri arasında dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi android işletim sistemi olarak açıklandı.

Telefondan Yasaklı Sitelere Giriş

Telefon kullanımının yaygınlaşması ve teknolojinin gelişmesi vpnleri hayatımızın vazgeçilmezi haline getirdi. Büyüyen telefon ekranları neredeyse bilgisayarların yerini almaya başladı. Film, dizi izlemek, sosyal medyada vakit geçirmek için genellikle telefonlarımızı kullanıyoruz. Telefon kullanımının bu kadar yaygınlaşması ve telefon teknolojisinin gelişmesi mobil yazılımında gelişmesinde önemli bir rol oynadı.  Telefondan yasaklı sitelere giriş için vpn yazılımlar geliştirildi. Android ve ios telefonlar için bir çok vpn yazılım bulabilirsiniz. Telefondan yasaklı sitelere girmenin en kolay yolu vpn yazılım kullanmaktır.

Android İçin Vpn Programları

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa ve vpn kullanmak istiyorsanız piyasada bulunan bir çok programın android yazılımı da bulunmaktadır. Bu sebepten android telefonlar için vpn kullanmak oldukça basit bir durumdur. Cep telefonunuzdan yasaklı sitelere girmenin en kolay yolu vpn kullanmaktadır. Android işletim sistemine sahip cihazların mobil uygulamalarını indirdiği platform Google playdir. Google play içerisinde barındırdığı oyun ve uygulamalar ile size bir birinden farklı program seçenekleri sunar.

Android İçin Vpn Programı Tavsiyeleri

Öncelikle android cihazlar için google play üzerinden bir çok vpn uygulaması kurabilirsiniz. Biz sizinle daha önce denenmiş ve olumlu geri bildirim almış olan mobil uygulamaları paylaşacağız.

  1. Hotspot Sheild Vpn
  2. SuperVpn Free
  3. Turbo Vpn
  4. Secure Vpn
  5. Hola Free Vpn

En yüksek olumlu geri bildirim alan vpn uygulamalarını yukarıda sıraladık. Bu uygulamaların en iyi özelliklerinden birisi ücretsiz olmalarıdır. Bu uygulamaların ücretli sürümleri de mevcuttur ve dilerseniz kullanabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı