Mobil

VPN Nedir Telefon Uygulamaları Nelerdir?

Yasaklı sitelere giriş programları ya da uygulamaları olarak tanıdığımız VPN uygulama ya da programları, akıllı telefonlar üzerinden de kullanılabiliyor. VPN nedir? Telefon için nasıl kullanılabilir? Sorularının cevapları, aşağıda sizler için paylaşıldı.

VPN Nedir Telefon Uygulamaları Nelerdir?

Kısa, net ve anlaşılır bir tanımlama yapacak olursak; bulunduğunuz ülkede yasaklanan sitelere giriş yapmak için, sanal ortamdan başka ülkenin fiziki sunucu sistemleri üzerinden siteye aktarılmanızdır, diyebiliriz.

VPN uygulamaları ya da programlarını kullandığınızda, giriş yapmak istediğiniz siteye giriş çabanız bulunduğunuz ülkeden yapılıyor şeklinde değil, başka bir ülkeden giriş yapılıyor şeklinde algılanmaktadır. Bu sayede site bulunduğunuz ülkede erişime kapatılsa da, sistemin yönlendirdiği ülkede yasaklı olmayacağı için siteye girişiniz sağlanmaktadır. Mantığı bu kadar basitken, kullanımı da o kadar basittir. Her ne kadar cep telefonlarınızla uygulayabileceğiniz farklı yöntemler olsa da, pratiklik sunması nedeniyle biz, akıllı cep telefonlarında kullanılan en iyi VPN uygulamaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

VPN Nedir Telefon Uygulamaları Nelerdir?

Akıllı Telefonlar İçin En İyi VPN Uygulamaları

Turbo VPN

En fazla tercih edilen telefon VPN uygulamalarından birisi olan Turbo, ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ücretli sürümü de bulunan uygulamanın bedava olan sürümünde, reklamlar gibi bir derdiniz olacağını ve ülke seçeneğinin az olduğunu da hemen belirtelim.

Proxy Master

Sade görünümüyle dikkat çeken VPN uygulamasının yine ücretsiz sürümünde, genel uygulamalarda olduğu gibi reklamların çok olması rahatsız edici olabilir. Şayet reklamsız bir kullanım arıyorsanız, uygulamalarda ücretli seçeneği tercih etmeniz gerekecektir.

BetterNet Free VPN

Hızlı ve daha nitelikli özelliklere sahip VPN uygulamasıyla, yasaklı sitelere cep telefonunuzla rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Ücretsiz yararlanabileceğiniz uygulamanın, ülke seçeneği diğerlerine göre birkaç tane daha fazla bulunuyor.

Hola Free VPN Proxy

Türkçe dil desteği sunarak gönüllerimizde yer edinen Hola, uygulama şeklinde verdiği hizmetin yanı sıra, Chrome mobil olarak da kullanıma imkân sunuyor.

Snap

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamalardan birisi olan Snap, hızlı ve güvenli bir uygulama olup sade bir tema ile kullanabileceğiniz farklı özelliklere sahiptir.

Yukarıdaki uygulamaların dışında kullanacağınız ücretli ve ücretsiz birçok VPN uygulaması olup, aynı mantıkla web sitelerine giriş yapmanıza imkân vermektedirler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı