Mobil

WhatsApp, Android Beta Sürümü İçin Hareketli Çıkartmalar Getirdi ve Hemen Kaldırdı!

Bilindiği üzere WhatsApp, iki gün önce 2.20.194.7 kodlu Android beta sürümü yayınladı. Bu sürümle birlikte yeni bir özelliği de test etmeye başladı. Fakat söz konusu özellik 2.20.194.9 kodlu Android beta sürümünde kısa sürede ortadan kayboldu. 2.20.194.7 kodlu beta sürüm  WhatsApp beta uygulamasına hareketli çıkartmalar getirdi. WhatsApp’ın 2.20.194.7 kodlu beta sürümünde ortaya çıkan hareketli çıkartmalar, hemen sonra yayınlanan 2.20.194.9 kodlu beta sürümde ise ortadan kayboldu. Bu durumun nedeni ise henüz bilinmiyor.

Ayrıca geçtiğimiz akşam WhatsApp kullanıcılarını endişelendiren son görülme sorunu yaşandı. Bu sorun Twitter’da oldukça çok konuşuldu. Her geçen gün kullanıcısı artan uygulama Telegram ise, WhatsApp’a rakip olmaya devam ediyor. WhatsApp’taki sorun dolayısıyla birçok kişi “Telegram nasıl indirilir?” sorusunun yanıtını araştırdı. Türkiye’de Telegram hakkında 4500’den fazla ileti paylaşıldı. Bu durum WhatsApp ile Telegram arasındaki rekabeti artırdı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın ‘tıkla sohbet et’ isimli özelliğini kullanan kişilerin telefon numaralarının, Google arama sonuçlarında çıktığı tespit edilmişti. WhatsApp konu ile ilgili ilk adımı attı. Google dizininde herkes tarafından görüntülenebilen numaraların üzerine tıklandığı zaman kişilerin WhatsApp profil resmini görüntüleyebilmek de mümkündü. TechCrunch’ta yer alan habere göre, Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu söz konusu hata için ilk adımı attı.  WhatsApp’ın açıklamasına göre ise hata onarıldı. Önce bunun bir sorun olmadığını belirten WhatsApp sonrasında bu sorunu çözmek için gerekli girişimlerde bulundu.

Son olarak WhatsApp radikal bir karar ile gündeme geldi. Kullanıcılar WhatsApp’ta otomatik mesaj atmaları ve başka kullanıcıları rahatsız etmeleri durumunda yasal adımlarla karşı karşıya kalabilecek. WhatsApp’tan yapılan açıklamada otomatik mesaj atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi durumların saptanması durumunda sorumlu kişilere karşı yasal adımların atılacağını belirtildi.

Bir yandan pek çok WhatsApp kullanıcısı konuşmalarını yedekliyor. Ancak bu konuyla ilgili maalesef WhatsApp’ın kötü bir haberi var. Belirli aralıklarla sohbet kayıtları pek çok kişi tarafından yedekleniyor. Ancak WhatsApp’ın hatası kullanıcıları kızdıracak gibi görünüyor. WhatsApp’ın, konuşma boyunca yazışmaları uçtan uca şifrelediği biliniyor ve bu sayede güvenle görüşmelerin yapıldığı düşünülüyor. Ancak sohbet kayıtları yedekledikten sonra bu korumanın ortadan kalktığı ve kayıtların savunmasız kaldığını bilinmiyor. WhatsApp’ın sohbet kayıtlarının yedeklendiği iCloud ve Google Drive üzerinde uçtan uca güvenliği yok. Yani yedeklenen sohbet kayıtları güvenli bir ortamda saklanmıyor. Bu durum için WhatsApp kullanıcılarının henüz yapabileceği bir şey yok.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı