Mobil

Whatsapp Arşivlenmiş Mesajlar Nasıl Bulunur?

WhatsApp Arşivlenmiş Mesajlar Nedir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan haberleşme ve iletişim programı hangisidir diye soracak olursak karşımıza sanırım WhatsApp çıkacaktır. Akıllı telefonların gelişimi ile birlikte başlayan mobil uygulamalar devrinin belki de en önemli hatta en saygın yazılımı olarak karşımıza çıkan WhatsApp, şuan da Dünya üzerinde milyarlarca insanın kullandığı bir uygulama olarak adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Facebook tarafından geliştirilen bu uygulama aslında Sony Ericsson marka telefonların programlama dili ile yazılmış olsa da, ağ temelli iletişimin son kullanıcılara en etkili bir biçimde sunulmasının tek örneğidir. Bu örnekle beraber insanların artık birbirlerine rahatlıkla ulaşabilmeleri ve dahi sürekli olarak iletişim kurabilmeleri gibi durumlarda, telefonun önemi diğer cihazlara göre çok daha fazla olmaktadır. İşte telefonların bu kadar geliştiği bir yerde de mobil uygulamaların telefonların kendisinden daha değerli olduğunu unutmamak gerekir. Sonuçta o telefonu, kullanılabilir ve çalıştırabilir yapan etkinin telefondaki uygulamalar olması ve o uygulamalar olmadan telefonun sadece bir demir yığını olması da, yazılım sektörünün ne kadar kilit bir noktada olduğunun en açık göstergesidir.

WhatsApp şuanda yüzlerce hatta binlerce şirketin kullandığı çok yönlü bir iletişim uygulamasıdır. Bu uygulama üzerinden şirketler direk olarak web siteleri ile kendilerine iletişim numaraları ve adresleri verebilmekte, hatta internet üzerinden telefon görüşmeleri hizmeti bile alabilmektedir. Tabii olarak yazışma şeklinde olan bu uygulamanın diğer bir özelliği de, yazılan kayıtları arşivleme özelliğidir. Arşivleme özelliği sayesinde bir şirket veya şahıs, birkaç ay veya bir yıl önce yaptığı tüm yazışmaları arşivlenmiş şekilde bulabilir ve bu kayıtlardan doğru bilgi edinebilir. Kanuni durumlarda bile, kendine kanıt sağlayabilecek en önemli verileri bu yazışma kayıtlarında net bir biçimde ortaya koyabilir. Kanuni meseleler de bile çok önemli bir belirleyici rol oynayan bu olay, aslında birçok telefon kullanıcısı içinde hayati önem taşımaktadır. Sizlere bu makalemizde WhatsApp Arşivlenmiş Mesajlar Nasıl Bulunur onu anlatacağız.

WhatsApp Arşivlenmiş Mesajlar Nasıl Bulunur?

Şirketlerin ve şahısların belki de son dönemlerde en önemli problemleri, iletişimlere ve konuşmalara dair kayıtların bulunmasıdır. Şirketler sattıkları bir ürün öncesinde müşteri ile yaptıkları görüşmeleri, pazarlamacılar ise yaptıkları görüşmeleri mutlaka kayıt altına almak istemektedirler. WhatsApp Arşivlenmiş Mesajlar ise, cep telefonunda mutlak suretle kayıtlı bir biçimde durmaktadır. Yapmanız gereken arşivleme sistemini açmanız ve arşivleme klasörünü belirlemenizdir. O klasör altında tarih ve gün üzerinden tüm kayıtlı görüşme içerikleriniz tutulmaktadır. Bu kayıtlar genellikle yazı formatı şeklinde de olabilir. WhatsApp üzerinden genellikle yazı dili kullanıldığından kayıtlar da genellikle yazı formatı şeklinde gün tarih atılarak kayıt edilmektedir.

Ek olarak da sesli görüşmelerinizin de arşivlenmesini sağlayabilirsiniz. Sesli görüşmelerin kayıtları da yine aynı şekilde klasöre kayıt edilir ancak ses dosyası olarak saklanmaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı