Mobil

Whatsapp Durduruldu Hatası Çözümü

Android işletim sistemine sahip cihazların sık karşılaştığı problemler arasında durduruldu hatası yer almaktadır. Android cihazlarda yeni güncelleştirmeler gelmesi ile birlikte zaman zaman programlar durduruldu hatası verebilir. Whatsapp son zamanlarda yaptığı yeni güncelleştirmeler ile eski işletim sistemine sahip android cihazlarda whatsapp durduruldu hatası vermeye başladı.

Whatsapp Durduruldu Hatası Neden Olur

Bu hatanın çözümünden önce kaynağına inmek bizi doğru sonuca ulaştıracaktır. Durduruldu hatası veren uygulamalar genellikle güncellemeden kaynaklanan sorunlar arasında yer alır. Mobil uygulamalar, işletim sistemlerinin güncellenmesi ile alt yapılarını günceller ve teknolojiyi yakından takip eder. Bu durumda eski telefonlarda uygulamalar hata vermeye başlar. Bu hataların en başında durduruldu hatası gelir.

Durduruldu Hatası Çözümleri

Öncelikle örnek bir uygulama üzerinden ilerlemek gerekirse Whatsapp sık sık durduruldu hatası veren uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu hatanın temel çözümü için yapılması gerekenler;

  • Ayarlar sayfasını açın
  • Uygulamalar ikonuna dokunun
  • Whatsapp uygulamasını seçin
  • Önbelleği Temizle butonuna dokunun

bu işlemleri yapmanız uygulamanın önbelleğini ve çerezlerini temizleyecektir. Temizlenen çerezler ile önbellekte açılan boşluk uygulamanın donmasına ve kasmasına etki edecek bunun sonucunda durduruldu hatasının önüne geçecektir.

Durduruldu hatasının bir diğer sebebi ise uygulamaların eski sürümlerinin kullanılıyor olmasıdır. Yeni güncelleştirmeler çıkartan uygulamalar eski sürümlerin de yarattıkları sorunlar ile kişileri uygulamayı güncelleştirmeye zorlar. Güncel olmayan uygulamalar durduruldu hatası verir. Durduruldu hatasının bir diğer çözümü ise otomatik güncelleştirmeleri açmak  olacaktır. Otomatik güncelleştirmeler sorunlu uygulamaların iyileştirilmesi ve sorunların çözülmesinde etkili rol oynar.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı