Mobil

WhatsApp Görüntülü Sohbetlerdeki Katılımcı Sayısını Artıracak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın beta sürümü için yayınlanan son güncelleme, Facebook sahipliğindeki şirketin görüntülü ve sesli aramalardaki katılımcı sayısı sınırını artıracağına işaret ediyor.

Bugüne dek WhatsApp’ın beta versiyonlarını inceleyen ve kararlı sürüm için yayınlanacak yenilikleri önceden haber veren WABetaInfo sitesinin editörleri, son çıkan v2.2.128 sürüm numaralı güncellemeyi incelemeye aldı. Bu inceleme sonucu yeni güncelleme ile görüntülü ve sesli aramalardaki mevcut sınırlamaların artacağı ortaya çıktı. Uçtan uca şifreleme sayesinde gayet güvenli olduğu belirtilen WhatsApp sağlamış olduğu kullanım kolaylığı ile de tercih sebebi haline geliyor.

Aylık kullanıcı sayısı 2 milyar

Doğruyu söylemek gerekirse bu güncellemenin tam zamanıydı. Malum olduğu üzere Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerinde daha fazla vakit geçiriyor ve birbirlerini WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden görüntülü arıyorlar. 

Aylık 2 milyardan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen WhatsApp’ın karantina döneminde sesli ve görüntülü konuşmalardaki katılımcı sayısında artışa gitmesi, zamanlama açısından gayet doğru bir karar.

Görüntülü konuşmalara en fazla 4 kişi katılabiliyor

Arkadaşlarını ve aile fertlerini görüntülü aramak isteyen kullanıcılar, yeni güncellemenin herkes tarafından erişime açılmasıyla birlikte daha fazla insanla aynı anda görüşebilecekler. Halihazırda uygulama aynı anda en fazla 4 katılımcıyla videolu görüşme gerçekleştirmeye müsaade ediyor.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken ufak bir konu var. Artırılmış bu sınırlamadan faydalanabilmek için tüm kullanıcıların WhatsApp’ın son güncel sürümünü yüklemiş olmaları gerekecek. Bu da eğer aynı anda 4’ten fazla kişiyle görüşecekseniz, tüm katılımcıların güncellemelerini kontrol etmek zorunda kalacağınız anlamına geliyor.

Ne yazık ki WABetaInfo editörleri şuan için yeni sınırlamanın kaç kişilik olduğunu tespit edememişler. Ancak ne olursa olsun, bu limitin esnemiş olmasını öğrenmek de bir şeydir. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı