Mobil

WhatsApp Güncellemede Karanlık Mod Özelliği

Kullanılmaya başladığı andan itibaren büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan WhatsApp, güncellemeleri ile hem daha güvenli hem de daha iyi bir ara yüze sahip olmayı planlamakta. Bu nedenle yılda bir veya iki defa yapılan güncellemelere yeni özellikler eklenmekte. WhatsApp uygulamasının platforma entegre etmeyi planladığı dört yenilik ise ses getirmişe benziyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, ilk sürümünden günümüze birçok yenilik ile karşımıza çıkmakta. Öncelikli amacı mesajlaşma olan uygulama, günümüzde bir sosyal medya platformu haline gelmiş durumda. Yazı dışında görsel paylaşımının da olduğu platformda grup kurmak bile mümkün hale gelmiş durumda. Yakın zamanda piyasaya süreceği yeni güncellemesi ile gündeme gelen WhatsApp, güncelleme ile 4 özelliğin de kullanıma sunulacağının bilgisini verdi.

WhatsApp 4 Önemli Özellik İle Güncellemeye Hazırlanıyor

Kullanıcı öneri ve şikayetlerini örnek alarak yapılan yeniliklerden biri ‘Dark Mode’. Birçok kişinin karanlık mod olarak tanımladığı özellik ile uygulama arka planı siyah bir görünüme kavuşması beklenmekte. Bu mod ile gelecek olan karanlık bildirim mesajları da modun içerisinde yer alması düşünülmekte. Android ve iOS kullanıcıları için eklenecek olan bir diğer özellik, kendini imha eden mesajlar. Şu an için Instagram’da aktif olarak kullanılabilen ve süreli olan mesajlar, artık WhatsApp tarafından kullanılabilecek. Yenilikler içerisinde en dikkat çekici özellik olan kendini yok eden mesajların ayrıntıları için güncellemeyi beklemek gerekmekte.

Platform için beklenen üçüncü özellik, başlangıç ekranı olarak bilinen ‘Splash Screen’ özelliği. Bu özellik ile WhatsApp artık direk olarak başlamayacak. Platforma tıklandığında öncelikle uygulamanın logosunun bulunduğu bir ekran kullanıcıyı karşılayacak. Mesajlaşma devinin düşündüğü dördüncü önemli özellik ise parmak izi kilidi. Kullanıcılar dilerse uygulamayı kilitleyip parmak izi okuma yöntemiyle şifreleme yapabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı