Mobil

Whatsapp İphone Kullanıcıları İçin Yeni Ses Çalma Özelliği

WhatsApp Temmuz ayından bu yana yeni ses çalma özelliği üzerinde çalışıyor, yakında tamamlanacak çalışmalar ile büyük bir güncelleme gelecek. Whatsapp bazı iOS kullanıcıları için ses çalma özelliğini bildirim ekranında kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik, iPhone kullanıcılarının iPhone ekranında görünen bildirimde aldıkları ses dosyalarını dinlemelerini sağlayacaktır. Kullanıcıların, mesajı doğrudan açmak ve kendilerine gönderilen sesi dinlemeye başlamak için tıklamaları gerektiğinden, dinlemek için iPhone ekranlarının kilidini açmak zorunda kalmayacaklar. Ancak, bu özelliği kullanmak isteyen WhatsApp kullanıcılarının uygulamalarını güncellemesi veya WhatsApp Beta sürüm 2.19.90.8’i indirmesi gerekir. App Store’u kullanarak iPhone’larından bu sürümü test edebilir veya kararlı sürüm yayınlandığında kullanabilir.

Kullanıcılar, sesli mesajların yanı sıra,  uygulama aracılığıyla kendilerine gönderilen şarkıları da dinleyebilecekler. Uygulamanın geçerli sürümünde, iPhone kullanıcıları yalnızca mesajlarını önizleyebilirler ve yanıtlayabilirler. WABetainfo twitter hesabına göre, ses dosyalarını bildirimden dinleme özelliği piyasaya sürüldü. İlerleyen zamanda, tüm kullanıcıların bunu kendi iPhone’larında kullanması bekleniyor. Dolayısıyla, iOS kullanıcıları henüz bir güncelleme almadılarsa panik yapmamalıdırlar ve kararlı sürüm güncellemesini beklemelidirler.

Bu özellik hakkında başka ilginç bir şey, bir kullanıcı kilit ekranını açmadan sesi dinlerse, mesajın WhatsApp tarafından okunmuş olarak işaretlenmemesidir. Sadece bir kullanıcı mesajı dinlemek için uygulamayı açarsa okundu olacak şekilde işaretlenecektir. Okundu problemi bazı ikili ilişkilerimizde sorun çıkartan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Gönderilen sesleri bildirimlerden dinleyerek okundu işaretinin düşmemesi iyi bir özellik olmuş. Bu güncelleme ilk olarak yalnızca ios cihazlarda uygulanacak ilerleyen dönemde android sürümü içinde güncelleme çıkması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı