Mobil

WhatsApp, Kullanıcılarına Kredi Verecek!

2017 yılında dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kişiden kişiye para transferi işlemini başlatacağını duyurmuş ve bu özelliği 2 yıldır Hindistan’da test ediyordu.

Aktarılan bilgilere göre WhatsApp’ın, Hindistan’da yeni bir finansal alana adım atacağı belirtildi. Belirtilenlere göre WhatsApp, kullanıcılarına kredi verebilmek için çalışmalara başladı. Kişiden kişiye para transferi özelliği gibi bu özelliğin de önce Hindistan’da kullanıma sunulacağı belirtildi. Söz konusu özellik için WhatsApp Hindistan’daki bankalarla iş birliği yapacak. WhatsApp’ın sahibi olan Facebook’un Hindistan’daki yetkilisi  Ajit Mohan’ın geçen ay yaptığı aktarımlara göre WhatsApp’ın bu özelliğinden Hindistan’da 1 milyon kullanıcı faydalanıyor.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın sahibi konumundaki Facebook’un, Hindistan merkezli Jio Platforms’a 5,7 milyar dolar yatırım yaptığı ve şirketin 9,99 hissesine sahip olduğu belirtilmişti. Bu hamlelerin Hindistan’da devam edeceği de ön görülüyor.

WhatsApp ile ilgili bir önemli haber de dün gelmişti. Koronavirüs nedeniyle karantina ve sosyal izolasyon dönemi dolayısıyla evde vakit geçiren pek çok kişi dizi ve film izlemeyi tercih ediyor. Bu süreçte en çok ziyaret edilen sitelerden olan Netflix, kullanıcılarına WhatsApp üzerinden video izleme özelliği sunacak.

Kullanıcılar bir süre önce WhatsApp üzerinden YouTube, Facebook ve Instagram videolarını doğrudan izleme özelliği imkanına sahip olmuştu. Netflix tarafından bu özellik, Apple kullanıcıları için Kasım 2019 tarihinde yayınlanmıştı. Netflix’in bu yeni özelliği ekran bölme imkanı olmayan iOS kullanıcıları için hem sohbet etme hem de video izleme konusunda ciddi avantaj sağlıyor

Netflix içeriğini paylaş seçeneğinden WhatsApp uygulamasını seçerek göndererek bu özellik kullanılabilecek. Sohbetten veya WhatsApp uygulamasından çıkıldığında ise  izlenilen video durdurulacak.Android cihazlarda bulunan picture-in-picture özelliğini kullanılarak video izlenmek istenir ise  gönderilen bağlantıya uzun tıklayarak Netflix uygulaması üzerinden açılması gerekiyor.WhatsApp 2.20.123 sürümü  ile gelen bu özellik bir süredir Telegram‘da yer almaktaydı bu tarz kolaylıkları sebebiyle bazı kullanıcılar genelde Telegram uygulamasını tercih etmekte.

Ayrıca WhatsAPP üzerinden “Ücretsiz Netflix üyeliği kazanmak için tıklayın!” gibi sahte bağlantılarla dolandırıcılık yapıldığı konusunda da uyarı yapıldı. Bu tarz bağlantılara tıklanılmaması, mesajın silinmesi ve mesajı yollayan kişinin de uyarılması gerektiği vurgulandı.

Koronavirüs korsanları bilgisayarlara da virüs bulaştırıyor, o sebeple elektronik posta yoluyla yönlendirilen web sitelerine dikkat etmek gerekiyor.

Son günlerde tüm dünyanın en çok konuştuğu ve merak ettiği, araştırdığı konu koronavirüs. Koronavirüs; ile ilgili sahte ve yanıltıcı haberler sosyal medyada dolanırken bazı kötü niyetli kişiler e-mail yolu ile bilgisayarlara virüs bulaştırıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı