Mobil

Whatsapp’da Profile Bakanları Görmek Mümkün Mü?

Yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp bir çok güncellemesi ile popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikleri arasına durum paylaşma, video gönderme ve görüntülü arama gibi önemli bir çok eylem katmıştır. Mühendisler tarafından üzerinde sürekli çalışılan ve geliştirilen uygulama profil resminize bakan kişileri görmenize olanak sağlıyor mu? Yakın zamanda gelen yeni Whatsapp güncellemeleri olsa da bu durum henüz mümkün değil. İlerleyen zamanda profile bakan kişilerin görülme özelliği eklene bilir fakat bu konuda net bir açıklama bulunmamaktadır.

Uygulama Kullanarak Profile Bakanları Görmek

Çeşitli android yazılımlar aracılığı ile Whatsapp profiline bakan kişileri görmek için kullanabilirsiniz. Fakat bunların doğru sonuç vermeyeceği oldukça açık bir durumdur. Çünkü Whatsapp üçüncü taraf yazılımların kullanması için onlarla Api paylaşmaz. Bu durumda üçüncü taraf yazılımları Whatsapp datalarına erişemez. Bu sebepten Whatsapp dataları içerisinde bulunan bir bilgiyi, üçüncü taraf bir yazılım ile öğrenmek mümkün değildir.

Üçüncü Taraf Yazılımların Gösterdiği Veriler Nedir

Whatsapp profilinize bakan kişileri size gösterdiğini iddia eden programların birden fazla algoritması bulunur. Bu algoritmalar arasında yaygın olarak kullanılan yöntem rastgele rehberden kişi göstermek olmuştur. Rehberinizde bulunan kişiler arasından bir liste oluşturarak size sunar, doğruluğu yoktur. İkinci yöntem ise uygulamayı kuran kişiler arasında bir bağlantı kurarak veri sunar. Bu da kullanılan uygulamanın çok yaygın olmasını gerektiren bir durumdur. Aksi halde uygulama stabil çalışmayacaktır.

2019 Whatsapp Profile Bakanları Görmek

2019 yılında bir çok güncelleştirmeyi gerçekleştiren Whatsapp henüz bu özelliği eklemedi. Kişisel hakların korunması ve özgürlüğü kısıtlayan durumlardan kaçınan uygulama bu tarz bir durumun olumsuz sonuçları olabileceğinden, benzer bir güncelleştirmeyi gündeme getirmiyor. Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan bu uygulama bir çok önemli kişinin konuşmalarını içerisinde barındırdığı için üçüncü taraf yazılımlar ile dataları paylaşmaya kapalıdır. Bu sebepten yazılan uygulamalar doğru sonuç göstermeyecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı