Mobil

Whatsappta Gönderilen Mesaj Nasıl Geri Alınır?

Milyonlarca diye tabir edebileceğimiz kullanıcı olan Whatsapp’ ta veri akışı sıklıkla gerçekleşmektedir. Belge, metin, görsel, ses kaydı birkaç özellikle beraber bilgi paylaşımı yapılan Whatsapp’ ta yoğun kullanımlar sonucunda çeşitli hatalar yaşanmaktadır. Bu hatalarla beraber akla gelen Whatsapp ‘ta gönderilen mesaj nasıl geri alınır? olacaktır. Bu sorunun çözümü mümkün hale getirmiştir.

Whatsapp yeni güncellemelerle alanında en iyisi yolunda ilerlerken kullanıcılar için getirilen yenilikler sebebiyle her geçen gün kullanıcı sayısına yenilerini de eklemektedir.

Mesaj Geri Alındı Ne Anlama Gelir?

Arkadaşınızla konuşurken başka birinin yazmasıyla açtığınız yeni sohbet penceresini açık unuttuğunuzda artık arkadaşınız yerine başka biriyle konuştuğunuzu ve bu pencereden çıkmadan Whatsapp’ tan çıktığınızı düşünelim. Tekrar uygulamaya girdiğinizde en son konuştuğunuzun kim olduğuna dikkat etmeksizin yazdınız. Fark ettiğinizde çok geçtir. Bu yazı Whatsapp ‘ta gönderilen mesaj nasıl geri alınır? Sorusunu doğurur.

Herhangi biriyle konuşurken birden konuştuğunuz kişinin sohbet penceresinde geri alındı ibaresini gördünüz. Muhtemelen sizin görmenizi istemeyip yazdığı mesajı geri almasından dolayı yazıdır. Peki, bu nasıl yapılabilir? Hemen mi geri alınır? Zamanı var mıdır?

Yazdığımız Mesajı Ne kadar Süre De Geri Alabiliriz?

Bir sohbette ya da grup da yazmış olduğunuz yazıyı kimsenin görmesini istemiyorsanız Whatsap’ın bu konuda yapmış olduğu yenilik tam size göre. Whatsapp ‘ta gönderilen mesaj nasıl geri alınır?

Android akıllı telefonlarınızda mesajı geri almak isterseniz hangi mesajı geri almak isterseniz üzerine tıklayıp basılı tutun. Daha sonra sağ üst kısımda çıkan çöp kovası simgesine dokunun. Karşınıza çıkan pencere de herkesten sil, iptal, benden sil seçenekleri çıkacaktır. Benden sil derseniz sadece sizin sohbetinizden silinir. Konuştuğunuz kişi görmeye devam eder yazınızı. İptal ise bu işlemden vazgeçmek anlamına gelir. Herkesten sil derseniz hem sizin hem de karşı tarafın sohbetinden silinecektir.

iPhone e Window Phone’ da mesaja dokunup basılı tutun, sonra geri al’ a dokunun. Böylelikle istenmeyen mesaj silinmiş olacaktır. Bu işlem için zaman kısıtlaması yapan Whatsapp gönderilen mesajı beş dakika içinde silebilirsiniz. Beş dakikayı geçen mesajlarda geri alma mümkün olmamaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı