Mobil

Whatsappta Görüldü İşaretini Nasıl Kapatabilirim?

Whatsapp, kullanıma sunulduğu ilk günden beri yoğun olarak kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın hayatımıza girmesi ile birlikte birçok kolaylık da beraberinde hayatımıza girdi. Tamamen ücretsiz olan, mesajlaşma imkanı sunan, belge, konum, fotoğraf ve video alım ve gönderimine olanak sağlayan, son olarak da sesli arama ve görüntülü arama hizmetini sunan Whatsapp, yediden yetmiş yediye herkesin hayatında yer almaktadır. Bazı özellikleri bakımından kullanıcı isteklerine göre güncellenen bu uygulamada en çok ilgi mavi tik görülmesi ya da kaldırılması konusunda yoğunlaşmıştır. Yakın zamanda gelen bir güncelleme ile Whatsapp’ta görüldü işareti kapatma özelliği kullanıma sunulmuştur.

Daha önceleri, istisnasız herkes gönderdiği mesajların görülüp görülmediği bilgisine ulaşabilmekteydi. Mavi tik olarak adlandırılan sembolün belirmesi, karşı tarafın ya da tarafların mesajları okuduğu anlamına gelmekteydi. Yapılan güncellemeler ile birlikte atılan mesajlar okunsa bile karşı tarafa okundu bilgisinin gitmemesi sağlanmıştır. Bu durum birçok kişiyi memnun ederken, birçok kullanıcıyı ise olumsuz yönde etkilemiştir.

Whatsapp’ta Görüldü İşareti Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta görüldü işareti kapatma oldukça basit bir işlemdir ve kolaylıkla hemen yapılabilmektedir. Whatsapp kullanıcısının isteğine bağlı olarak değiştirilebilen bu özellik, istenilen her an yeniden değiştirilebilmekte ve herhangi bir sınırlılık bulunmamaktadır. Whatsapp’ta görüldü işaretini kapatma işlemi şu şekilde yapılabilmektedir:

  • Whatsapp’a girin ve sağ alt köşede bulunan ayarlar menüsüne tıklayın
  • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra hesap butonuna tıklayın
  • Gizlilik seçeneğini seçerek burada bulunan ‘Okundu Bilgisi’ seçeneğini seçerek pasifleştirin

Bu işlemlerin yapılması ile birlikte görüldü ve okundu bilgisini kapatmak mümkündür ve istenildiği zaman okundu bilgisi tekrardan açılabilmektedir.

Whatsapp Görüldü İşareti Kapatma Nedenleri Nelerdir?

Whatsapp artık hayatımızda yer etmiş, olmazsa olmazlar arasında bulunan bir iletişim aracıdır. Bu uygulama, bir uygulama olmanın çok ötesine geçmiş ve başlı başına bir iletişim aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Böylelikle, Whatsapp kullanıcıları, gizliliğe önem vermeye başlamıştır.

Whatsapp’ta kullanıcılar her zaman yakın ve samimi olduğu kişilerle değil pek çok kişi ile iletişime girmek zorunda kalabilmektedir. Bu nedenle, kişiler  Whatsapp görüldü işareti kapatma yoluna gitmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı