Mobil

Whatsappta Görüldü İşaretini Nasıl Kapatabilririm?

Whatsapp yaptığı güncelleştirmeler sonucunda bir çok yeni özellik ekledi. Görüldü işareti açma ve kapama işlemi kişinin opsiyonuna  bırakılmıştır. Yani mesaj gönderdiğiniz de okuduğunuz mesajlarda mavi tık olmasını isterseniz bu özelliği açabilirsiniz, fakat okuduğunuzu insanlar anlamasın isterseniz mavi tık kapatabilirsiniz. Mavi tık kapama işlemi ayarlardan yapılmaktadır.

Açıklanan rakamlar sonucunda dünya üzerinde Whatsapp kullanan kişi sayısı 1 milyardan fazla olarak belirlenmiştir. Bu kadar fazla kişinin kullandığı bir uygulamaya gelen güncellemeler ve yeni özellikler kitle arasında farklı düşüncelere sebep olmaktadır. Mavi tık güncelleştirmesi ilk geldiğinde kapatılmayan ve herkesin kullandığı bir özellikti fakat tartışmalar sonucunda gelen güncelleme ile kişinin isteğine göre belirlenen bir seçenek haline geldi.

Adım Adım Mavi Tık Kapatma

Mavi tık kapatmak için yapılması gerekenler;

  • Ayarlar
  • Hesap
  • Gizlilik
  • Okundu Bilgisi
  • Kapat

bu adımların uygulanması durumunda okundu bilgisini kapatabilir veya açabilirsiniz.

2014 yılında Mark Zuckerberg tarafından satın alınan Whatsapp bir çok yeni güncelleştirme gerçekleştirdi. Bu güncelleştirmeler arasında sesli konuşma özelliği, görüntülü arama, okundu bilgisi, her iki taraftan mesaj silme gibi önemli özellikler yer almaktadır. Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcı olan uygulama kullanıcı geri dönüşlerine göre bazı adımlar atmaktadır.

Mavi Tik Nedir?

Telefonunuza gelen bir Whatsapp mesajı açmanız durumunda karşı tarafa okundu bilgisi olarak mavi tik iletilir. Okunmamış ve sizin tarafınızdan açılmamış mesajlar Whatsapp üzerinde gri tik olarak görünür.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı