Mobil

Whatsappta Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?

Silinen mesajlar için üzülmeye son. Artık silinen mesajlarınızı bu yazıyla geri getirmek mümkün. Sizler için bu yazımızda istemeyerek silmiş olduğunuz mesajları hangi yollarla geri getirebiliriz hakkında derlemeler yaptık. Whatsapp’ ta silinen mesajları nasıl geri getirebilirim?

Sohbet mesajlarınızı yanlışlıkla sildiniz üzülmeyin. Sildiğiniz mesajları geri getirmek için basit yollar ve tüyolar var. İşte silinen mesajları geri getirmek için bazı tüyolar..

Ücretsiz mesajlaşma uygulamasıyla kullanıcılarına sohbet yedeği imkânı sunan Whatsapp sohbet tutma özelliğini de sunmaktadır. Bu sayede Whatsapp konuşmalarını silenler bu yedeği kullanarak geri döndürebiliyor. Çok basit olan bu işlemi ayrıntılarıyla açıklamaya çalışacağız öncelikle yedek nasıl alınır bunun hakkında bilgi verelim.

Whatsapp’ ta Yedekleme Yapma

Günümüzün büyük bir kısmı Whatsapp ta geçmektedir. Sosyal çevremizdekilerle Whatsapp üzerinden yazışırken aynı zamanda iş için de bu uygulamayı kullandığımız olmuştur. Yoğun yaşanan mesajlaşma trafiğinde o karmaşada yanlışlıkla önemli mesajları sildiğimiz olmuştur. Bu yaşanan karmaşa sonucu silinen mesajları nasıl geri alacağımız konusunda düşünüp içinden çıkamadığımız olmuştur. Whatsapp’ ta silinen mesajları nasıl geri getirebilirim? in sizler için cevabı.

Silinen mesajları geri almak için ilk önce yedekleme işlemini yapmamız gereklidir. Bunun için gece saatleri tercihimiz olması Whatsapp kullanımımız için rahatlık sağlayacaktır. Sohbet yedeği alındığında bütün bilgiler yedekte saklanıyor olacağı için geri almamız söz konusudur.

Yedekleme işlemi şu şekilde yapılmaktadır. Whatsapp a giriş yapılır ve ayarlar kısmına tıklanır. Burada bulunan sohbetler seçeneği tercih edilerek sohbet yedeğine tıklanır. Bu işlemlerden sonra açılan sayfada şimdi yedekle seçilir. Böylece yedeği alınan mesajlar saklanmış olur. Whatsapp’ı tekrar yüklediğinizde silinen mesajlar geri gelmiş olacaktır.

IPhone Kullanıcıları İçin Yedek Alma

iPhone kullanıcıları için de Whatsapp’ta silinen mesajları nasıl geri getirebilirim? Oldukça basit işlemler içermektedir. Sohbet geçmişinin yedekleme işlemini İCloud a yedekleme yapabilirsiniz. Böylece akıllı telefonunuzu kaybetmiş olsanız dahi sohbet geçmişiniz saklı kalır. Whatsapp’ı yeniden yüklediğiniz de sohbet geçmişimizi yeniden görebilirsiniz. bu arada iCloud’ dayken Whatsapp uçtan uca şifrelemesiyle korunmakta olacağından emin olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı