Mobil

Whatsapptan Gelen Sesli Mesajlar Nereye Kaydediliyor?

Android telefonlarda, Whatsapp üzerinden gelen ses kayıtlarının nereye kaydedildiğini bilmeyenler için hazırladığımız bu yazı bu konuda sizi oldukça bilgilendirecek. Gelen ses kayıtlarının sadece Whatsapp’ ta mı tutulduğu yoksa ayrı bir telefon hafızasında mı tutulduğu merak konusu olmuştur. Bu gün burada bu konuya açıklık getireceğiz. Whatsapp’ tan gelen sesli mesajlar nereye kaydediliyor sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler için şu şekilde anlatabiliriz..

Sesli Mesajlar Nereye Kaydediliyor Sorusunun Yanıtı…

Çoğu kişi bu sorunun cevabını arar ancak yetersiz bilgi ve ya  nasıl yapılacağını bilmeme gibi durumlardan dolayı, bu soruna çözüm bulamazlar. Biz de bu yazımızda size bu konuda bilgilendirmeyi amaçladık. İhtiyacınız olan bilgileri size aktaracağız. Android telefonlarda Whatsapp üzerinden gelen ses kayıtları, telefonun kendi hafızasına kaydedilir. ( dahili hafızaya kaydediliyor. )  Facebook uygulamasındaki gibi uygulama sunucusundan telefona aktarım yapmak yerine ses kayıtları, fotoğraf, video gibi verileri telefonun kendi dahili hafızasında depolanmaktadır. Whatsapp’ tan gelen sesli mesajlar nereye kaydediliyor sorusunun cevabını iki farklı şekilde yanıtlayabiliriz.

Whatsapp’ tan Gelen Ses Kayıtlarını Bulma Yolları Nelerdir?

Bu Whatsapp’ tan gelen sesli mesajlar nereye kaydediliyor sorununun cevabı oldukça kolay bir yolla çözülebilir. Whatsapp uygulamasından ses ikonu ile kaydedilen ses kayıtları nereden bulunur sorusunun cevabı, Whatsapp’ tan Media kısmından, Whatsapp Voice Notes klasörüne gitmektir.  Oradan size gelen Whatsapp ses kayıtlarına ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda buna ek olarak, karşıdaki kişinin size gönderdiği ses kayıtlarının yanında sizin gönderdiğiniz ses kayıtları da bu klasörde gözükür. Peki mp3 mp4 gibi dosya olarak gelen ses kayıtları nasıl kaydolur diye soracak olursanız, Whatsapp’ tan Media kısmına girip Whatsapp Audio klasörüne kaydoluyor. Yani dosya şeklinde gönderilen ses kayıtları Whatsapp Audio içinde Sent klasörüne kaydoluyor. Fakat size dosya olarak seçilip gönderilen ses kayıtları, direk Whatsapp Audio kısmında saklanır. İşte Whatsapp’ tan gelen sesli mesajlar nereye kaydediliyor sorusunun cevabı bu kadar. Birkaç basit işlem ve açılacak birkaç klasör ile aradığınız ses kayıtlarına ulaşmanız mümkün.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı