Mobil

Whatsapptan Uzun Video Gönderme İphone

Sosyalleşen hayatlarımızda artık eğlencelerimizi, mutlu anlarımızı, iş ile ilgili belgelerimizi, veya da herhangi bir sebepten dolayı Whatsapp aracılığıyla birbirimize videolar göndermemiz gerekebiliyor. Fakat bu video gönderim işi Whatsapp’ tan  uzun video gönderme Iphone konusunda biraz problemli bir hale gelebiliyor. Çünkü Whatsapp’ ta bir sınır vardır. 16 Mb’ dan fazla olan videolar gönderemezsiniz. Ancak bazı durumlarda uzun videolar göndermemiz gerektiğinde bu çok ciddi bir sıkıntı haline gelebiliyor.

Uzun Video Gönderme İşlemi Neden Sorunlu Bir İştir?

Kalitesine göre boyları da değişen dosyaların; kalitesi arttıkça dosya boyları da büyür. Yani yüksek kaliteli 5 dakikalık bir ses kaydı; 40 ile 55 – 60 MB arasında değişkenlik gösterir. Fakat şu taraftan bakarsak; ortalama 720p çözünürlüğünde olan bir müzik videosu; 70 ile 85 – 90 arasında değişir. Bu nedenle  Whatsapp’ tan gönderilebilecek en yüksek kalitedeki dosyalar; 320 kbps bit hızında olan 4 buçuk 5 dakikalık MP3 dosyalardır. Whatsapp’ ın koyduğu genel anlamda yani ses, müzik, video, resim için geçerli olan 16 MB’ lik sınıra denk gelen dosya türleri böyledir. Bu nedenle Whatsapp üzerinden çok uzun dosyalar veya kaliteli dosyalar göndermek pek mümkün değildir. Ancak birkaç kolay yol ile  16 MB’ den Whatsapp’ tan uzun videolar gönderme Iphone sorununu çözüme kavuşturmak  mümkün oluyor. İşte bu yollar..

Whatsapp Üzerinden Uzun Video Gönderme İşlemi

Telefondan Whatsapp ’tan  uzun videolar gönderme Iphone  için bazı işlemler ile mümkün olduğunu söylemiştik. Bunun için yapılması gereken birkaç işlem vardır. Burada önemli olan detay şudur ki kullanacağınız yöntem Whatsapp uygulamasının medya sıkıştırma algoritmalarını atlama yöntemidir. Whatsapp üzerinden belge paylaşırken 16 MB yerine tam 128 MB alana kadar dosya seçebilme imkanınız oluyor. Tabi ki kalite bazında biraz düşme yaşanabilir ama dosya boyu kat ve kat artmış oluyor. Bu şekilde dilediğiniz uzunlukta dosyalarınızı karşı tarafa rahatça aktarabileceksiniz. Genellikle uzak akrabalara gönderilecek videolarda vs.. bu yöntem sıkça kullanılır. İşte Whatsapp üzerinden Whatsapp’ tan uzun videolar gönderme Iphone işlemleri bu kadar basit ve zahmetsiz bir iştir. Sizde bunu deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı