Mobil

Whatsapptan Yüksek Kalitede Videoları ve Fotoğrafları Nasıl Gönderebilirim?

WhatsApp son yıllarda çok sık kullanılan ve herkesin ihtiyaç duymuş olduğu rehberle bağlantılı olan bir platform olarak ifade edilebilmektedir. Her gün mesajlaşmak için internet aracılığıyla kullanan WhatsApp uygulaması uzun ya da büyük videoların gönderiminde kalitenin bozulması yaşanan sorunlardan bir tanesidir. Popüler mesajlaşma programı olan WhatsApp uygulaması video paylaşım demekti olan bir programdır. Bu uygulama limit aşılırsa maalesef videolar WhatsApp’tan gönderilememekle birlikte kalitesi bozulmaktadır.

Peki bu durumun yaşanmaması adına nasıl bir yöntem izlenmelidir? WhatsApp uygulaması fotoğraf ve video gönderimlerinde kalitenin ciddi anlamda düşmesi büyük bir sorundur. Pratik bir yöntem olan fotoğrafı veya videoyu belge olarak göndermek kalitenizi koruyacaktır. Bu işlem dosya sıkıştırması yaparak kalite kaybını ortadan kaldırmaktadır.

WhatsApp Uzun Video Gönderme Nasıl Oluyor?

WhatsApp kullanıcı sayısını arttırarak mesajlaşma programı olarak popüler bir mesajlaşma programı şeklinde kullanılıyor. WhatsApp uygulaması çoğu insanın bildiği gibi video kliplerini 16 MB limitini aşması durumunda video gönderimini yapmamaktadır. Bu nedenle WhatsApp uygulaması boyutları videoyu paylaşabilmek adına yapılması gereken videonun özelliklerini değiştirmek olacaktır.

Uzun videoları WhatsApp üzerinden nasıl gönderebilirsiniz? WhatsApp uygulaması kullananlar video özelliklerini değiştirerek kolaylıkla gönderim işlemini sağlayabilirler. Örneğin Playstore üzerinden bulunacak çeşitli videoları açarak ayarlardan çözünürlüğü 320 P olarak seçip kaydetmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra gönderim işleminizi bu boyutlarda kolaylıkla yapabilirsiniz. WhatsApp’ın getirmiş olduğu yenilikler de bulunuyor. Bu yenilikleri güncellemeler de görmenizde mümkündür.

WhatsApp Yüksek Boyutlu Dosya Gönderme

Çoğu zaman video fotoğraf gönderin WhatsApp uygulaması üzerinden yapmaktayız. Bu uygulama çok fazla gerekli kullanıcı tarafından kullanılan bir uygulamadır WhatsApp uygulaması üzerinden yüksek boyutlu dosya göndermek için yapılması gereken şeylerden bahsedeceğiz.

Genellikle yüksek boyutlu olan dosyaların boyutu büyük olmaktadır. 5 dakikalık bir FLAC ses dosyası 40 ile 60 MB arasında olabilmektedir. WhatsApp uygulaması herhangi bir medya dosyası türünü 16 MB’lik genel bir ekleme sınırını sahip bir şekilde gönderir ya da yükler. Bu uygulama işlemini yapmak için App Store dan documents uygulamasını indirerek bu şekilde gönderebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı