Mobil

Windows 10 İle Akıllı Telefonu Nasıl Senkronize Ederim?

Akıllı telefon ve mobil işletim pazarını geçen yıl terk eden Microsoft Apple ve Google ile iyi geçinmek zorunda. Bu nedenden dolayı şirket Windows 10 kullanan cihazınızla senkronize etmenizi sağlayacak uygulama geliştirmiştir. Windows 10 kullanıcıları akıllı telefonlarının senkronizesini sağlayarak telefona ihtiyaç duymadan Windows 10 üzerinden kullanımı sağlayacaktır. Windows 10 ile akıllı telefonu nasıl senkronize ederim bilgisine sahip olduğumuzda bizim için teknoloji kullanmak daha da kolaylaşmış olacaktır.

Windows 10 Android ve iOS ile uyumunu üst seviyeye çıkartacak uygulamadan bahsetmiştik. Artık kontrol etmek daha kolay hal almaktadır. İhtiyaç dahilinde geliştirilen bu özellikler test aşamasından sonra kullanabilir hale gelmiştir.

Windows 10 ile akıllı telefonu nasıl senkronize ederim Windows 10 telefon ekleme nasıl yapılır, nasıl kullanılır, hep beraber inceleyelim.

Windows 10 İle Telefon Senkronizasyonu

Windows 10 ile telefonu telefonunun uygulaması kullanarak senkronize edildiği taktirde telefonunuzdaki birçok veriyi bilgisayarınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Eşitleme yapıldıktan sonra akıllı telefona ihtiyaç olmadan telefonunuzdaki bütün bilgilere erişim sağlanmakta olup kullanıcıya büyük kolaylık sağlayacaktır. Windows 10 ile akıllı telefonu nasıl senkronize ederim?

Windows 10 telefon eşikçisi aracına erişim için öncelikle arama kutusuna telefon eşikçisi yazıp aratalım. Çıkan sonuca tıklayalım. Telefon eşikçisine tıkladığınız zaman karşınıza pencere açılacaktır. Windows 10 sizin telefonunuzla birlikte çalıştır. Windows, Android, iPhone ya da İpad seçeneklerinden size en uygun olanı seçin. Android telefonu seçtiğinizde karşınıza başka bir pencere açılacak ve Cortana, OneDrive, Müzik, OneNote, Skype, Ofis ve Outlook servislerini senkronize edebileceksiniz. Hangisini isterseniz senkronize edebilirsiniz tercih sizin.

Notlarımızı Windows 10 ile Eşitleme

Örnek olarak; notların eşitlenmesini ele alalım böylece Windows 10 ile akıllı telefonu nasıl senkronize ederim? Konusunu ayrıntılarıyla ele almış oluruz.

OneNote ile notlarımızı hem Android telefondan hem de Windows bilgisayardan ulaşmak için seçim yapıyoruz. Gelen uyarı neticesinde Google Play den OneNote uygulamasını indirin ve bilgilerinizin girişini yapın Windows hesabınızdaki bilgilerin aynı olmasına dikkat edin. Bu işlemden sonra NoteOne uygulamasını ister Windows dan isterseniz telefonunuzdan kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı