Mobil

Xiaomi CEO’sunun Şaşırtan Akıllı Telefon Tercihi

Çinli teknoloji devi Xiaomi akıllı telefon pazarının en etkili oyuncularından birisi. Ürettiği akıllı telefon modelleriyle pek çok kullanıcının dikkatini çeken Xiaomi’nin CEO’sunun kullandığı akıllı telefon pek çok kişiyi şaşırttı.

Xiaomi’nin CEO’su geçtiğimiz haftalarda kullandığı akıllı telefonları ve sevdiği Xiaomi modellerini açıklamıştı. Xiaomi CEO’sunun Weibo’da bir paylaşımı iPhone ile yaptığı ortaya çıktı. Paylaşım kısa bir süre içerisinde silinse de paylaşımın ekran görüntüleri çoktan alınmıştı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, iPhone ile Weibo üzerinden yaptığı paylaşımı kısa bir süre önce sildi. Geçtiğimiz aylarda Huawei CEO’su ve Realme CEO’sunun da iPhone kullandığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca bu yöneticilerin iPad kullandığı görüntüler de haberlerde yer aldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan analist Pan Jiutan bir telefon üreticinin başındaki ismin ya da yöneticinin diğer akıllı telefon markalarının ürünlerini denemediğini iddia etmesini ikiyüzlülük ya da ürünü önemsemiyor gibi görünmek olarak tanımlıyor. Jiutan, bu kişilerin ürünleri detaylı bir şekilde incelediğini belirtiyor.

Xiaomi yetkililerinin ya da çalışanlarının rakip firmaların ürünlerini kullanmasını engelleyen bir uygulaması bulunuyor olsa da Xiaomi’nin kurucusu olan ve hali hazırda CEO’su Lei Jun’un iPhone kullanması, Xiaomi marka telefon satın alan kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı