Mobil

Xiaomi Mi 10 Lite’ın İlk Görüntüsü Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 10 serisinin yeni telefonu Xiaomi Mi 10 Lite’ın tasarımını gözler önüne seren ilk render görüntüleri ortaya çıktı. Slashleaks tarafından paylaşılan görüntülere göre telefonun arka tasarımı Mi 10 serisinin diğer telefonlarına göre oldukça farklı görünüyor.

Xiaomi Mi 10 serisinin orta sınıfa hitap edeceği düşünülen telefonu Mi 10 Lite’ın tasarımı görücüye çıktı. Çin’de hızla yayılan Corona virüsü nedeniyle çoğu fabrikanın kapalı olması ve üretimin durma noktasına gelmesine rağmen üreticiler telefonlarını görücüye çıkartmaya devam ediyorlar.

Xiaomi Mi 10 Lite Orta Segmentte Olacak

Xiaomi, 2020 yılının ilk amiral gemisi telefonları olacak Mi 10 serisini kısa süre önce duyurmuştu. Şimdi aileye Lite isimli yeni bir model de katılacak. Bu modelin, amiral gemisi telefonların aksine orta sınıfa hitap etmesi bekleniyor. Zaten telefon piyasasında Lite ismiyle satışa sunulan modeller genellikle orta sınıfa hitap ediyor.

Yeni çıkacak telefonun Avrupa’da Xiami Mi 10 Lite, Asya’da Xiaomi Mi CC10 ismiyle piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Slashleaks tarafından paylaşılan render görüntüleri telefonun tasarımını gözler önüne seriyor.

Xiaomi Mi 10 Lite'ın İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 10 Lite’ın Kendine Özgü Tasarımı

Telefonun ön tarafına bakıldığında serinin amiral gemisi telefonları olan Mi 10 ve Mi 10 Pro’dakine benzeyen delikli bir ön kamera tasarımı göze çarpıyor. Ön tarafıyla serisinin diğer üyelerine benzese de farkı arka tarafının tasarımında görebiliyoruz. Telefonun arka kısmında dairesel arka kamera modülü ve 4 sensörle beraber LED flaş açıkça görünüyor. Ana sensör bir halkayla çevrilerek telefona ayrı bir karizma katılmış.

Xiaomi Mi 10 Lite hakkında şimdilik daha fazla bilgi paylaşılmasa da serinin diğer telefonlarıyla karşılaştırdığımızda telefonda 6-8 GB Ram, 64/128 GB depolama alanı ve Snapdragon 720 G, 730 G ya da 765 G’nin olacağı düşünülüyor.

Serinin geçen hafta tanıtılan, 14 ve 18 Şubat tarihlerinde satışa sunulan amiral gemisi telefonları Mi 10 ve Mi 10 Pro’nun stokları 1 dakika içinde tükenmişti. Aynı ilginin Mi 10 Lite modeli için de beklendiği biliniyor.

Telefonun Haziran ayında satışa sunulacağı konuşuluyor. Şu an için herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı.

Serinin Mi 10 ve Mi 10 Pro isimli telefonları geçtiğimiz hafta Corona virüs sebebiyle çevrimiçi olarak tanıtılmıştı. İki telefonda da 5g teknoloji kullanılmış. Bu telefonu satın alanlar ilerleyen yıllarda 5g’ye geçiş yapıldığında telefon değiştirmeye gerek kalmadan mevcut telefonlarını kullanmaya devam edecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı