Mobil

Xiaomi Mi 10 Serisi Satışları 1 Dakikada Tükendi

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, küresel lansmanları Corona Virüsü sebebiyle iptal edilmiş olmasına rağmen satışa sunulduğu birinci dakikada tamamen tükendi. Dünyanın Snapdragon 865 işlemciye sahip ilk telefonu olan Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro beklenenin üstünde ilgiyle karşılaşarak online satış tarihine geçecek bir başarıya imza attı.

Coronavirüs sebebiyle küresel lansmanı ertelenen Xiaomi Mi 10 serisi, Çin’de gerçekleştirilen bir lansman ile Çin pazarına tanıtılmıştı. Lansmanın ertesi günü online satışa açılan telefonlar yalnızca 1 dakika içerisinde tükenerek tarihi bir başarıya imza attı.

Coronavirüs sebebiyle kapalı olan fabrikaları konusunda da açıklama yapan Xiaomi, fabrikaların bir süre daha kapalı olacağını fakat üretim süreçlerinin etkilenmemesi adına çok dikkatli bir planlamada bulunduklarını açıkladı. Satış sürecinin yalnızca 1 dakika içerisinde tükeneceğini öngörüp görmediklerini bilemesek de ilk parti telefonların hemen tükenmesi, Xiaomi için ilerleyen vadelerde sorun haline gelebilir. 

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro 1 Dakikada Tükendi

Corona Virüsü salgını Çin’de fabrikası bulunan tüm teknoloji markalarını zor durumda bırakıyor. Bu durum yalnızca Xiaomi’yi değil Apple, Samsung ve benzeri diğer teknoloji devlerinin üretim sürecini de olumsuz etkiliyor. Şubatta açılması beklenen fabrikaların hala kapalı kalması yönünde alınan kararlar hem virüs salgınının boyutunu ortaya çıkarıyor hem de yeni teknolojik cihazların üretimi konusunda ciddi sıkıntılar meydana getiriyor.

Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi Mi 10 serisinin ikinci parti satışları 18 Şubat’ta başlayacak. İlk parti satışından 200 milyon yuan yani yaklaşık 28,65 milyon dolar kazanç sağlayan Xiaomi Mi 10 serisinin satışları bu hızla devam edecek mi veya Coronavirüs salgını üretimi ve satışları daha ciddi boyutlarda etkileyecek mi, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı