Mobil

Xiaomi Mi 10 Tasarımı ve Lansman Tarihi Açıklandı

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro akıllı telefonların ne zaman duyurulacağı açıklandı. Xiaomi tarafından paylaşılan bilgilere göre 2020 Dünya Mobil Kongresi başlamadan bir gün önce yani 23 Şubat’ta Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro tanıtılacak. Tanıtım yine 2020 Dünya Mobil Kongresi’nin gerçekleşeceği Barselona’da yapılacak.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro için iki farklı lansman yapmaya hazırlanıyor. Lansmanlardan biri Çin’de yapılacak. Bu lansmanı Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinde paylaşan Xiaomi, küresel lansman bilgisini de Twitter üzerinden açıkladı. Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro isimli iki telefonun da duyurulması beklenen lansmanlar büyük heyecan yarattı.

Xiaomi Mi 10 Serisi Özellikleri

Akıllı telefonların arkasında dört farklı kamera yer alıyor. Ön ekranında ise daha önce de benzerlerini görmüş olduğumuz gibi kavisli ekran üzerinde yer alan selfie kameralarının bulunması bekleniyor. Arkada 108 MP ana kamera bulunacağı da sızan bilgiler arasında. Bu sayede telefonun iPhone’un görüntü kalitesini geride bırakacağına inanılıyor.

Xiaomi Mi 10’da Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi kullanılacağı bilgisini daha önce paylaşmıştı. Qualcomm geçtiğimiz günlerde Snapdragon ile çekilen 8K videoyu paylaşmıştı. Xiaomi Mi 10 serisinde de 8K veya 4K video çekimi olmak üzere iki farklı seçenek sunulacak. Buna ek olarak sızan Çince bir sertifika belgesi de gösteriyor ki Mi 10 Pro 66W hızlı şarj desteğine sahip olarak üretiliyor. Bu özellik oldukça ilginç ve rekabetçi çünkü Oppo Reno Ace’in 65W şarj hızını geride bırakan bir tercih yapıldığını gösteriyor. 66 W hızlı şarj desteği ile yalnızca 35 dakika içerisinde cihazın tamamen şarj edileceği belirtiliyor. Pil büyüklüğü ise 5,250 mAh olacak.

Xiaomi MWC 2020’ye Katılacak

Pek çok teknoloji devinin ardı arkası kesilmeyen 2020 Dünya Mobil Kongresi’ne katılmama kararından sonra Xiaomi bir açıklama daha yaparak MWC 2020’de yer alacağını duyurdu. Corona Virüsü salgını sebebiyle İspanya’nın Barselona şehrinde yapılacak olan Dünya Mobil Kongresi’nde yer alma kararını iptal eden pek çok marka bulunuyor. Bunların başında LG ve ZTE geliyor.

Aynı şekilde Samsung tarafının da Corona Virüsü sebebiyle fuara katılım sağlayıp sağlamayacağı büyük bir soru işareti. Şirket henüz konuyla alakalı resmi bir açıklamada bulunmadı fakat yalnızca bir stand kuracağı, önemli yöneticilerin fuarı ziyaret etmeyeceği söylentiler arasında. Aynı şekilde Samsung diğer ülkelere yapılan iş seyahatlerine de büyük bir kısıtlama getirmişti. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda katılım gösterip göstermeyeceği büyük merak konusu. Aynı şekilde markaların kongreden çekilmesi de 2020 MWC üzerinde negatif bir etki yaratacak mı, bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı