Mobil

XİAOMİ Mİ MIX ALPHA Tanıtıldı: % 180.6 Ekran, 108MP Kamera

Çin devi Xiaomi, Mi9 Pro ve birkaç akıllı cihazını geçtiğimiz günlerden tanıttı. 5G teknolojisi ile gelen yeni cihazlardan en dikkat çekeni belki de Xiaomi Mi MIX Alpha oldu. Tasarım konusunda ilklerden olmasa da bazı özellikleri bakımından ilklerden olmayı başarmış durumda.

Ön Ve Arka Kısmı Tamamen Ekran

Xiaomi’nin yeni gözdesi telefon iki yanı sarılı bir tasarıma sahip. Yani telefonun hem ön hem arka yüzeyi ekran olarak kullanılmış durumda. Bu da ekranın kasaya oranının % 180.6 gibi bir büyüklükte olmasını sağlamakta. Bu oran olmasına rağmen katlanabilir bir telefon olmadığını belirtmekte fayda var. Akıllı telefon sektörünün bu konuda ilki olmayı başarmış durumda. Xiaomi belki de bütün kasayı ekran yapacaktı, ancak arka tarafa kamera ve diğer sensörleri yerleştirmek zorunda kalmış gibi görünmekte.

OLED bir ekran kullanılan MIX Alpha, 7.92 inçlik esnek bir ekrana sahip. Güç düğmesi ise kameralarla birlikte arka kısımda yer almakta. 5G teknolojisini desteklemesi de kendisini ilklerden yapmakta. Ekranın bütün dokunuşlardan etkilenmemesi için anti-touch kullanılmış. Böylece belirli bir şiddetin altındaki dokunuşlar telefonun kullanımını etkilememekte. Arka taraftaki ekran ise fazla kullanılmayan uygulamaları yerleştirmek için gayet uygun.

70 Milyon Dolara Mal Oldu

Xiaomi, yeni akıllı cihazının arka kısmına ince bir dizilişle kamera yerleştirmiş durumda. Bu kısımda açığa çıkan çerçeve, titanyum ve siyah seramik bir gövdeden oluşmakta. Ayrıca kameraları korumak için safir bir cam kullanılmış. Böylece cihaza özel ve lüks bir görünüm kazandırılmaya gayret gösterilmiş. Çinli telefon devi, cihaz için yaklaşık iki yıl çalıştığını ve yaklaşık 70 milyon dolar harcadığını da tanıtımda açıkladı.

Kamera olarak ise 108 MP’lik ultra yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip olan MIX Alpha, bu konuda da ilk akıllı telefon olma özelliğini taşımakta. Xiaomi, ‘Dünyanın güzelliği için 100 milyon piksel’ kampanyası çerçevesinde ürettiğini belirttiği telefon için Discovery ile işbirliği yaptığını da açıkladı. Üçlü kamera sistemi ile gelen telefonda ayrıca 20 MP süper geniş açılı bir kamera ve 12 MP portre kamerası bulunmakta.

Xiaomi’nin yeni telefonu, 12 GB RAM ile Snapdragon 855+ işlemci desteği ile gelmekte. 512 GB gibi büyük bir depolama alanı da takipçilerinden tam not almış görünmekte. Fiyat olarak yeni akıllı cihazın 2814 dolara satılması beklenmekte. Bu da Xiaomi Mi MIX Alpha’yı firmanın en pahalı telefonu olma özelliğine kavuşturmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı