Mobil

Xiaomi Tarafından Android 10 Kernel Kaynak Kodları Paylaşıldı!

Çin merkezli Xiaomi, Snapdragon 710, 712, 636 ve 660 yonga seti olan 7 akıllı telefonuna ait Windows 10 kernel kaynak kodunun paylaşımını gerçekleştirdi.Qualcomm, 700 tabanını kullanmakta olan ilk yonga setlerini 2018 senesinde piyasaya çıkardı.

O zamanda, çıkmış olan bu yonga setlerini faaliyete çıkaran ilk akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi firması oldu.Snapdragon 710 yonga setlerini Xiaomi Mi 8 SE telefonlarında kullanmakta olan Xiaomi firması, ilerleyen zamanlarda bu yonga setlerinin bir üst modeli Snapdragon 712 ’yi Mi 9 SE cihazlarına entegre etti.Bu iki akıllı cihazda da Snapdragon’un 700 ailesinin yonga setlerini kullanan ilk telefonlar olmuştu.

Bu iki yonga seti bakılacak olursa aynıydı.Snapdragon 712, bir önceki cihaza göre yazılımsal bir yenileme yapılmıştı.Bu yenileme ile Xiaomi Mi 8 SE ve Mi 9 SE cihazlarının çekirdek kaynak kodlarının ortak olması sağlandı.

Xiaomi firması, şu an bu iki akıllı cihazın Android 10 güncellemesine denk olan kernel kodlarını kullanıcılara sundu.Firma, bunun yanında Xiaomi Mi 9 Lite, Mi CC9 Meitu Edition ve Mi CC9 kodlarını da aynı çekirdek kaynak kodunda birleştirildi.

Firma, yayınlamış olduğu bu kernel kodu ile cihazların Android 10 güncelleştirmesini almasından sonra kernel kodlarını paylaştı.

Mi Max 3 ve Mi 8 Lite İçin de Kodlar Paylaşıldı

Çin merkezli Xiaomi, Snapdragon 710 ailesinden başka Snapdragon 660 destekli Mi 8 Lite ve Snapdragon 636 destekli Mi Max 3 cihazları için de Android 10 güncellemesine göre kernel kodların paylaşımını gerçekleştirdi.

Xiaomi firması, kernel kodu paylaşmamakta inat eden birçok akıllı telefon firmasının tam tersi olarak, yazılımlarının rahat bir şekilde geliştirilebilmesi için kaynak kodlarını herkesle paylaşmakta.Kodların paylaşılması sayesinde şirketin geniş bir kitle tarafından sevilmesi sağlanmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı