Mobil

Xiaomi’den 64 Megapiksel Çözünürlüklü Akıllı Telefon

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, kamerasıyla ön plana çıkacak olan 64 megapiksel çözünürlüğündeki yeni akıllı telefonu üzerinde çalışmaya başladı. 

Android dünyanısında sızıntıların efendisi olarak tanınan XDA-Developers sitesi tarafından ortaya yeni bir iddia atıldı. Redmi K20 Pro modelinin MIUI 10 ROM’unu inceleyen geliştiriciler ROM’da 64 megapiksel çözünürlük sunan ultra piksel moduna ulaştı. Elde edilen kodlarda “64 MP DUAL CAMERA” ibaresinin yer alması Xiaomi’nin yeni bir akıllı telefonunun habercisi olarak yorumlandı. 

Daha önce doğru sızıntılarla adından söz ettiren Ice Universe’ün geçtiğimiz günlerde paylaştığı gönderide yer alan Samsung’un 64 megapiksel çözünürlüklü kamera sensörünün bir Redmi modelinde kullanılacağı iddiası, çıkan kodlarla doğrulanmış oldu. 

64 Megapiksel Çözünürlüklü Xiaomi Ortaya Çıktı!

Ortaya çıkan bu kodlarda yer alan 64 megapiksel çözünürlüğündeki akıllı telefonunun Xiaomi markası altından mı yoksa Xiaomi’nin alt markası olan Redmi markasından mı çıkacağı şimdilik belli değil. 

Samsung’un önümüzdeki aylarda duyuracağı Galaxy A70S modelinde kullanılması beklenen bu yeni sensörün ilk olarak bir Xiaomi modelinde kullanılması bekleniyor. Şimdilik hakkında herhangi bir bilginin bulunmadığı 64 megapiksel çözünürlüğe sahip akıllı telefon modelinin önümüzdeki günlerde detaylarıyla birlikte ortaya çıkması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı