Mobil

Xiaomi’den Mi Note 10 Kullanıcılarını Sevindirecek Hamle

Xiaomi başta olmak üzere Çin menşeli akıllı telefon üreticilerinin en büyük ortak sorunu, yazılım tarafında rakiplerinin çok gerisinde kalıyor olmaları. Öyle ki bu markaların çıkardığı en güncel amiral gemisi modellerinde dahi Android 9 kullanılabiliyor bazen. 

Bazı ülkelerde Mi CC9 Pro adıyla satışa sunulan Mi Note 10 kullanıcıları da bu durumdan çok şikayetçiydi. 108 M kameraya ev sahipliği yapan bu muhteşem telefonun halen Android 9’da takılı kalmış olması gerçekten can sıkıcıydı. Neyse ki şimdilerde Xiaomi cephesinden bu kullanıcıları memnun edecek yeni bir hamle geldi. Buna göre Mi Note 10 kullanıcıları aylar süren bekleyişin ardından nihayet telefonlarını Android 10 sürümüne yükseltebilecekler.

Bu, telefonun daha güvenli ve kullanışlı hale geleceği anlamını taşıyor.

OTA güncellemesi yayınlandı

Yeni çıkan MIUI 11.1.1.0.QFDMIXM sürüm numaralı güncelleme yaklaşık 2.6 GB büyüklüğünde. OTA yolu ile yayınlanan, yani “Güncellemeleri kontrol et” bölümünden otomatik olarak indirilebilecek Android 10’un global kararlı beta versiyonu üzerinde hata tespit çalışmaları halen devam ediyor. İşletim sisteminin kusursuz hale gelmesinin ardından tüm kullanıcılar Android 10’a yükseltme yapabilecekler.

Telefonun Çin versiyonu önceden güncellenmişti

Mi Note 10’un Çin’de Mi CC9 Pro adıyla satıldığını biliyoruz. Bu iki model aslında birbirinin aynısı, fakat kullandıkları yazılımlar farklı. CC9 Pro modelinde Çin pazarına özel bazı ekstra uygulamalar mevcut. 

Ancak bu telefon uluslararası pazarda satışa sunulan Mi Note 10’dan daha önce Android 10 güncellemesi almıştı. Hal böyle olunca Mi Note 10 kullanıcıları da CC9 Pro’ya gelen güncellemenin kendilerine ulaşmasını beklemeye koyulmuştu. Nihayet bugün geldiğimiz noktada bu bekleyiş sona ermiş bulunuyor.

MIUI 12’yi ilk elden alabilir

Android 10 yükseltmesini alan Mi Note 10’un MIUI 12 kararlı sürümünün yayınlanmasıyla birlikte yeni kullanıcı arayüzüne geçen ilk telefonlar arasında yer alması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı