Mobil

Xiaomi’nin Çocuklara Özel Akıllı Saati Bunny Smartwatch 4 Pro

Akıllı saat teknolojisi öylesine hızlı gelişiyor ki Çin devi Xiaomi, çocuklara yönelik akıllı saatlere bir yenisini eklemeye hazırlanmakta. Firmanın yeni yüzü, Bunny Smartwatch 4 Pro oldu. Bu yeni saatin satışı ise şimdilik yalnızca Çin’de yapılacak.

Bluetooth Sertifikası Aldığı Ortaya Çıktı

Bluetooth sertifikası aldığı ortaya çıkan Bunny akıllı saat ile takipçilerine bütün alanlarda çalıştığını gösterdi. Yeni akıllı saat, MTSB08XUN seri numarasına sahip olacak. Böylece yalnızca yetişkinler için ürünlerinin olmadığını, çocuklara yönelik de çalışmalarının bulunduğunu Bunny Smartwatch ile kanıtlayan firma ileriki aylarda satışa çıkaracağı saatin sinyallerini verdi.

Günlük hayatta neredeyse kullanmayan kimsenin kalmadığı akıllı cihazlar, bütün yaş gruplarının ilgisini çekmekte. Elbette bundan çocuklar da etkilenmekte ve başlangıçta özentiyle de olsa teknolojiye merak sarmaktalar. Xiaomi’nin çıkaracağı akıllı saat, firmanın kullanıcı yaş grubu aralığını artırması şeklinde yorumlandı.

Bluettoth 5.0 Destekli ve AMOLED Ekran Olacak

Bilindiği gibi Xiaomi’nin Bunny Smartwatch serisi, çocuklara yönelik bir akıllı saat serisi. Geçtiğimiz günlerde haber sitelerine düşen bir habere göre, Bluetooth sertifikası alan Xiaomi’nin yeni saati Mi Kids Smartwatch 4 Pro. 10 Eylül’de alınan sertifika ile yeni saatin Bluetoth 5.0’ı desteklemesi beklenmekte.

AMOLED bir ekrana sahip olması beklenen saatin, kısmen serinin bir önceki saati olan Bunny 3C’de bulunan kare şeklini koruması beklenmekte. Xiaomi, Mi Bunny Smartwatch 3’ten itibaren çocuk saatlerinin şeklini kare olarak üretmekte. Modem olarak ise 4G uyumlu bir modem kullanması en yakın ihtimal olarak görülmekte.

Çıkış Tarihi Netleşmedi

Görüntülü konuşma desteği için bir kamera sisteminin olması ve GPS, WiFi desteklerinin bulunması beklenen cihazın XiaoAl asistan ile gelmesi şaşırtmayacaktır. Çünkü önceki sürüm olan 3C’de bu asistan kullanılmıştı.

Xiaomi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Bunny 3C’nin yaklaşık bir aylık bir mazisinin bulunması, yeni 4 Pro’nun tanıtımının gecikeceğini göstermekte. Firmaya yakın kişilerce Kasım ayında çıkacağı ve şimdilik yalnızca Çin’de satılacağı iddiası bulunsa da Türkiye’ye ne zaman geleceği konusu belirsizliğini halen korumakta. Türkiye’ye geldiğinde kaç TL’ye satılacağı da bilinmemekte. Rakiplerine nispeten uygun fiyatlar ile satılan Xiaomi’nin, yeni akıllı saati Mi Bunny Smartwatch 4 Pro ile ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı