Mobil

Xperia F Sony’nin Katlanabilir Ekranlı Telefonu Olabilir

Japonyalı akıllı telefon üreticisi Sony’nin “Xperia F” ismindeki bir katlanabilir ekranlı telefon üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Samsung Galaxy Fold X ile birlikte yükselen katlanabilir ekranlı telefonlar furyasına LG, Huawei ve Xiaomi’den sonra şimdi de Sony katılıyor. Ortaya çıkan bir bilgiye göre Sony’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Xperia F serisi, markanın ilk ve tek katlanabilir ekranlı telefon serisi olacak.

Samsung’un OLED ekran teknolojisini kullanması beklenen telefonun tasarımı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Katlanabilir ekranla gelecek Xperia F serisinin 21:9 ekran oranına sahip olması bekleniyor. Bu ekran modeli söylendiği zaman akla gelen ilk şey Sony’nin Xperia 1 ve 10 modelleri oluyor.

Telefonun ekran oranı göz önünde bulundurulduğu zaman telefonun, bugüne kadar gördüğümüz yatay açılabilir ekranlı telefonların aksine dikey yönde açılacağını tahmin edebiliriz. Ancak bu varsayımının resmi tanıtıma kadar kesinleşmeyeceği bilgisini verelim.

Bir süredir 5G bağlantı teknolojisi üzerine çalışmalar yürüttüğü bilinen Sony’nin bu telefonda yeni bağlantı teknolojilerine yer vereceğini tahmin etmek pek zor değil. Tüm dünyanın yeni gözdesi olacak 5G teknolojisini göreceğimiz cihazlar arasında Xperia F serisinin olması da muhtemel. Bir süredir akıllı telefon konusunda işleri iyi gitmeyen markanın bu telefon ile ivme yakalaması ise muhtemel. Katlanabilir ekranlı telefon modeli ile markada nelerin değişeceğini ise telefonun satışa çıkışının ardından göreceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı