Mobil

Yeni Düşük Bütçeli iPhone Farklı İsimle Çıkabilir

Apple severler tarafından önümüzdeki ay tanıtılacağı düşünülen iPhone 9 ya da diğer bir isimle iPhone SE 2’nin başka bir isimle çıkacağı iddiası konuşuluyor.

Apple’ın bir sonraki ay duyurması beklenen telefonun iPhone 9 ya da iPhone SE 2 ismiyle çıkacağı hayranları tarafından uzun süredir konuşuluyordu ancak Apple’da çalıştığı söylenen bir kaynağın açıklamasına göre yeni iPhone bambaşka bir isimle çıkacak.

Yeni iPhone’un İsmi Ne Olacak?

Youtube’da Front Page Tech isimli kanalın sahibi olan ve kendine Toilet Squad’ın lideri tanımlaması yapan Jon Prosser’ın Apple’da çalıştığı düşünülen kaynağına göre Apple’ın yeni çıkartacağı düşük bütçeli iPhone’un ismi iPhone 9 ya da iPhone SE 2 olmayacak. Jon Prosser’ın kaynağı yeni iPhone’un ismini de açıkladı.

Apple çalışanı olduğu iddia edilen kaynağın verdiği bilgiye göre yeni iPhone sadece “iPhone” ismiyle satışa sunulacak. Yeni iPhone’un isminin yanında herhangi bir sayı ya da ek bulunmayacak.

Apple bu stratejiyle aslında yeni iPhone’ndan daha eski iPhone’ların, yeni çıkacak olan modelden daha yeniymiş gibi görünmesinin önüne geçmeye çalışmak isteyebilir. Şirket daha önceden de isim konusunda bazı yenilikler yapmıştı. Önceden aynı serinin daha üst düzey modellerine eklediği “Plus” ekini kaldıran marka, konuyla ilgili farklı açıklamalarda bulunsa da telefon piyasasında diğer telefonları düşük bütçeli göstermemek için bu eki kaldırdığı konuşulmuştu.

Apple’ın yeni telefonunun sadece iPhone ismiyle çıkacağı söylentisi şu an bir iddiadan ibaret. Telefonun daha düşük bir model gibi görünmesinden kaçınıp herhangi bir ek kullanmamanın da telefonu yine düşük model gibi gösterdiği bazı kişiler tarafından konuşulan bir durum.

Yeni iPhone Lansmanı 31 Mart’ta

Apple’ın yeni telefonunun ismi şu an için belli olmasa da 31 Mart olarak belirlenen lansman tarihinde resmi olarak yeni iPhone’un ismini öğrenebileceğiz. Lansmanda yeni çıkacak iPhone’un yanı sıra yeni nesil iPad Pro modellerinin de beğeniye sunulacağı iddia ediliyor. Yeni çıkacak iPad Pro’da, Apple’ın son çıkardığı telefonlarda kullandığı 3’lü ana kamera modülünü kullanacağı da söylentiler arasında.

Yeni çıkacak iPhone modelinin bazı özellikleri de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Yeni telefonda Touch Id olacağı ve büyük sayılabilecek çerçevesiyle iPhone 8’i andıracağı bekleniyor. Telefonda 3 GB Ram ve A13 Bionic yonga seti ve tek arka kameraya sahip olacağı bilgisi de daha önce sızmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı