Mobil

Yeni iPhone İçin Yeni Konsept!

Apple’ın 2020 yılında duyuracağı yeni iPhone modellerinin tasarımı kullanıcılar tarafından merak ediliyordu. Yeni iPhone modelinin konsept tasarımı ortaya çıktı. 

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone modelleri 2020 yılının Eylül ayında tanıtılacak. Tanıtımına uzun bir süre olan yeni iPhone modellerinin konsept tasarımları ortaya çıkmaya başladı. Oluşturduğu başarılı konsept tasarımlarla adından söz ettirmeyi başaran Ben Geskin yeni bir iPhone konsept çalışması yayınladı.

Yayınlanan iPhone konsept çalışmasının iPad Pro’nun tasarımından esinlendiği görülüyor. Konsept tasarımı iPad Pro gibi yuvarlatılmış kenarlara, eşit kalınlıkta çerçevelere ve çentiksiz bir ekrana sahip. iPhone 4 modeli ve benzer bir tasarıma sahip. Kavisli ekran tasarımının bulunmadığı konsept tasarımda kavissiz bir ekranın daha kullanışlı olduğu aktarılıyor. 

Apple’ın çentiksiz iPhone tasarımının gerçekleşme ihtimali bulunuyor mu sorusuna verilebilecek yanıt evet. Apple’ın bir süredir ekrana entegre Touch ID teknolojisi üzerinde çalıştığı ve Face ID donanımlarını küçültmek için bu donanımları ekranın altına alabileceğini düşünülüyor. Apple’a yakın kaynaklar ise Apple’ın 2021 yılından itibaren çentiksiz tasarıma geçeceğini belirtiyor. 

Yeni iPhone Neler Sunacak?

Apple’ın yeni iPhone modelleri gücünü 5 nm üretim teknolojisine sahip Apple A14 Bionic işlemciden alacak. 2020 model iPhone modelleri kamera tarafından önemli bir yeniliğe sahip olacak ve 3D ToF sensörü ile birlikte gelecek. Yeni iPhone modellerinin ayrıca USB – C bağlantı noktasına sahip olmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. 120 Hz yenileme hızına sahip “ProMotion” ekran ile birlikte gelecek olan yeni iPhone modelleri Qualcomm’un X55 5G modemlerine sahip olacak. Apple’ın 2021 yılının sonrasında ise kendi 5G modemlerini kullanması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı