Mobil

Yeni iPhone SE 2020 Cuma Günü 1277 TL’ye Satılacak

iPhone SE 2020 ne kadar? iPhone SE 2020 Kaç Para?

Apple’ın çiçeği burnundaki yeni akıllı telefon modeli iPhone SE 2020, iPhone 5’i andıran tasarımı ve fiyatına göre gayet başarılı donanımıyla henüz çıkmadan çok sevildi. Türkiye fiyatı 5,299 TL olarak belirlenen modelin yurtdışında 399 dolara satılacağını biliyoruz. Mevcut kurdan bu rakam 2 bin 770 TL ediyor. Aradaki fark vergilere ve aracı kârına gidiyor olmalı. 

Peki bu Cuma günü (24 Nisan) iPhone SE 2020’yi sadece 1277 TL’ye mal edebileceğinizi söylesek ne düşünürdünüz? Evet, şaka değil. Fakat bunun için ABD’de tanıdığınız bir akraba veya arkadaşınızın olması gerek.

Net fiyatı 184 dolara düşecek

ABD’de faaliyet gösteren ve Verizon’un 4G ağını kullanan Visible isimli telefon operatörü, iPhone SE’yi Cuma günü 384 dolara satacak. Buna ek olarak tüm alıcılara 200 dolar bakiye yüklü Mastercard kartı hediye edecek. Böylece telefonun toplam maliyeti 184 dolara, yani anlık kurla 1,277 TL’ye gerileyecek. 

Öyle ki telefonu Türkiye’ye getirip IMEI kaydını 1,838 TL’ye yaptığınızda devlete telefonun kendisinden daha fazla para ödemiş olacaksınız. Yine de son tahlilde 5,299 TL’ye satılan bir telefonu 3,155 TL’ye mal edebilmek mümkün. Tercih size kalmış.

Her şey dahil sınırsız paket 40 dolar

Visible’dan biraz bahsetmek gerekirse bu yeni operatörün müşterilerin tek bir ortak paket sattığını söyleyebiliriz. Buna göre herkes sadece 40 dolar ödeyerek mesajlaşma, arama ve internetten sınırsız olarak faydalanabiliyor. Üstelik bunun için taahhüt vermek de gerekmiyor. Eğer sizle beraber 3 kişi daha Visible’a geçerse 4 kullanıcının ödeyeceği rakam 24 dolara geriliyor. 

Öte yandan alacağınız 200 dolarlık Mastercard bakiyesini ise yalnızca internet alışverişlerinde kullanabiliyorsunuz. Elinize fizikî olarak bir kart geçmeyeceği için e-ticaret mecraları üzerinde bu parayı tüketmeniz gerekecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı