Mobil

Yeni iPhone XS Ekran Boyutu

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve mobil dünyasında yeni bir trendi de beraberinde getiren Apple iPhone X modeliyle bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İnsanlar mobil cihazlarda ilk kez bir çentik ile tanıştı. Daha sonra XS olarak güncellenen iPhone X kullanıcıların da çok yoğun ilgi gördü ve büyük beğeni topladı. Hatta birçok telefon üreticisi de iPhone’dan sonra çentikli tasarıma sahip ekranlı telefonlar üretmeye başladı.

Yeni iPhone XS Ekran Boyutu Kaç İnç?

Avuç içine tam oturan ve kullanıcılar için rahat bir kullanım sağlayan yeni iPhone XS ekran boyutu 5.8 inç büyüklüğünde. Ayrıca cihaz 1125 x 2436 piksel çözünürlüğünde. Piksel yoğunluğu 458 PPI olan iPhone XS OLED ekranla birlikte geliyor. Bir önceki modelle benzerlikler gösteren telefon True Tone Display ve 3D Touch özelliklerini de üzerinde bulunduruyor.

Telefonun boyu 143.6 mm, eni, 70.9 mm ve kalınlığı da 7.7 mm uzunluğa sahip. Dokunmatik türü olarak kapasitif ekran kullanılıyor ve XS modelinde ekranda 16 milyon renk bulunuyor. %79.4 gibi çok yüksek bir ekran gövde oranı sunan cihaz bu noktada da kullanıcılarından artı puan almayı başarıyor.

Ergonomik kullanımı ve kullanıcıların büyük bölümü tarafından tercih edilen yeni iPhone XS ekran boyutu ile sevenlerinden tam puan alıyor. Ayrıca Face ID özelliği ile cihaz sahibinin yüzünü tanıyarak bir çok işlemi güvenli bir şekilde yapmasına imkan tanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı