Mobil

YouTube Müzik Kullanıcıları, Hızlı Kaydırma Özelliği Almaya Başladı!

Reddit’te ortaya çıkan bilgilere bakılacak olursa bazı YouTube Müzik kullanıcılarının, Spotify’da kullanımda olan ekran kaydırma özelliğini almaya başladığı belirtildi. Henüz çoğu cihazda olmayan bu özelliğin önümüzdeki günlerde tüm YouTube Müzik kullanıcılarıyla paylaşılacağı düşünülüyor. Reddit’te ortaya çıkan özellik YouTube Müzik kullanıcıları arasında yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili henüz Google’dan resmi bir açıklama gelmedi. Bilindiği gibi Google, daha önce de pek çok özelliği beta sürümüyle bazı kullanıcılara sunmuş, ancak olumlu tepkiler alamadığı için yayınlamamıştı. Bu özelliğin de alınacak geri dönüşlere göre şekillendirileceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere ilk olarak 2015 tarihinde yayınlanan YouTube Music, Google Play Müzik kullanıcılarını da bünyesine katacağını belirtti. YouTube Music transfer aracıyla Google Play Müzik kullanıcılarının  YouTube Music’e artık sorunsuz geçebileceği duyuruldu.

Google müzik servisi Google Play Müzik’i bu yıl sonunda tamamen kapatacak. Google Play Müzik kullanıcıları ise YouTube Music’e transfer edilecek. Aktarılanlara göre işlem, albümleri, çalma listelerini ve bütün müzikleri kapsadığı gibi 20 dakikanın biraz üzerinde transfer yapılabiliyor.

YouTube Music yıl içinde güncellemeler ve iyileştirmeler bakımından epey yol aldı. Uygulamaya yeni müzik keşfetme sekmeleri ekleyen YouTube, sonrasında şarkı sözü desteği ve yeni müzik çalma arayüzüyle kullanıcılarına çeşitli yenilik ve özellik imkanı sağladı. Bununla birlikte YouTube, yeni müzik çalma arayüzüyle sorunsuz bir şekilde ekranda şarkı sözlerinin görüntülenmesini ve müzik ile klip arasındaki geçişleri de tek ekranda yapma imkanı sunuyor. Bu özellikleri ile YouTube Music, Google Play Müzik kullanıcılarının büyük çoğunluğuna hitap etmeyi hedefliyor.

Türkiye’de yaklaşık 20 milyon kişi tarafından kullanılan TikTok dünyada ise yarım milyara yakın kullanıcıya ulaşmış durumda. Pek çok popüler uygulama da TikTok’un özelliklerini kendi uygulamalarına eklemeye başladı.

Son olarak YouTube da Android ve  iOS uygulamarına Shorts isimli bir özellik ekliyor. Bu özellikle YouTube, uygulama içindeki şarkıların videolarla birleştirilerek TikTok’a benzer  bir deneyim yaşama fırsatı sunmaya hazırlanıyor. YouTube kullanıcıları da TikTok kullanıcıları gibi müzikli kısa videolar oluşturup paylaşabilecekler. YouTube, Shorts isimli bu özelliği yıl sonuna kadar ekleyeceği bildirilmişti. Fakat uygulamanın bazı kullanıcılar üzerinde test edildiği ortaya çıktı. Yıl sonundan önce kullanılmaya başlayacak gibi görünen yeni özellik, direkt olarak video penceresinin altındaki öneri kısmında yer alıyor. Ana ekranda da yer alabileceği ön görülen Shorts videoları, dikkat çekici biçimde YouTube’daki “Hikayeler” kısmıyla bir arada bulunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı