Mobil

ZTE, 3 Ekranlı Telefon İçin Patent Aldı!

Çin merkezli telefon tasarlayıcısı olan ZTE, ilk katlanabilir cihazı olan ZTE Axon M’yi 2017 yılında gündeme çıkmıştır. Çin’in patent merkezi olan CNIPA’da meydana gelen duyumlara göre ZTE, üç bölmeli katlanabilir bir cihazın patentini üstlenmişlerdi.

ZTE’nin 2017 yılında sunmuş olduğu ZTE Axon M, bir menteşeyle birbirine tutturulmuş 2 IPS LCD ekrana sahip olan, piyasa gelen ilk kapatılabilen cihazlardan sadece biridir. O yıldan şimdi ki zaman kadar Samsung, Motorola ve Huawei gibi firmalar birden fazla yeni katlanabilir cihazı piyasaya sürdü. Çin’in patent merkezi CNIPA’dan elde edilen haberle gerçeğinde ZTE’nin bu sefer, üç parçalı güncel bir cihaz üzerinde çalıştığını gözlemleyebiliyoruz.

Yeni katlanma görseli, akıllı cihaz dünyasının ilk defa karşısına çıktığı bir ürün değil. Bu yılın ilk zamanların da TCL, oldukça gürültü getiren üç parçalı katlanabilir cihaz görsellerini tanıtmıştı ancak ZTE, TCL’nin katlanabilir görselini dışına çıkıyor. Elde edilen patent haberlerine göre ZTE’nin üstüne çalıştığı cihazın orta bölümün de sabit bir ekran görülüyor. Bu ekranı iki yana bölerek açılan iki değişik ekran daha takip ediyor. Cihazın ekran görseli ilk başta kulağa oldukça karmaşık gelse de cihazın üst kısmına ve orta bölmesine hafifçe basınç uygulayarak kenara açılan iki ekran, kolayca açılıp kapanabiliyor.

Ortaya gelen görsel resimlerine dikkatlice incelendiğin de sağdaki resim telefon şasesinin büyük olduğu görülebiliyor. Büyük ihtimalle bu kalınlık, cihazı ve bütün ekranları bir arada birleştirecek olup bir sütun işlevine sahip olacak.

Ortaya gelen düzenleme bu hâliyle Huawei Mate X’e bir hayli aynısı gibi görünüyor. Alınan patent; ekran biçimi haricin de kamera düzeni, ses ve güç tuşlarının nerede duracağı gibi cihazın donanımsal özellerine göre bir sunum içermiyor. Geçen sıralar da alınacak olan yeni patentler ve meydana gelmesi muhtemel haberlerle daha çok detaya ulaşılabileceğe benziyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı