Otomobil

2020 Seat Leon Özellikleriyle Hayran Bıraktı

Seat Leon uzun süren heyecanlı bir bekleyişin ardından nihayet tanıtıldı. Basına sızan fotoğrafları oldukça ilgi çekmiş ve hakkında konuşulanları artırmıştı. Düzenlenen tanıtımda 2020 Seat Leon özellikleri hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra hatchback ve station wagon versiyonları da sergilendi. 2020 Leon modern dizaynı ve sahip olduğu en yeni teknolojilerle büyük ilgi yarattı. C segmentinde yer alacak olan Seat Leon üzerindeki beklentiler oldukça  fazla.

Yeni Seat Leon Özellikleri

Volkswagen grubunun son harikası Seat’ın tasarımı yepyeni bir imza taşıyor. Kazandığı modern ve yenilikçi görünümle rakiplerine fark atacağı düşünülen Seat önceki nesil modellerine göre 86 milimetre daha uzun. 4.368 milimetre uzunluğa ve 1800 milimetre genişliğe sahip olan 2020 Seat Leon’un yüksekliği de 1456 milimetreden oluşuyor. Değişmeler bununla da sinirli değil. Önceki nesle göre 3 milimetre daha alçak olan yeni Seat, 2686 milimetrelik dingil mesafesine sahip.

Yeni Seat Leon Özellikleri arasında en konuşulan nokta yepyeni bir soluk getirilen tasarımı diyebiliriz. Daha sert ve daha net çizgiler kullanılan tasarımının tek faydası yalnızca görenleri kendine hayran bırakmakla sınırlı değil. Aynı zamanda rüzgar direncini de olumlu etkileyen bir gelişim söz konusu. Rüzgar direncini yüzde 8 oranında azaltan yeni çizgiler hem görünüm hem performans kaygılı müşterilerin yüzünü  güldürecek gibi görünüyor. 

2020 Seat Leon elbette ki tamamen değişmedi. Bagaj hacmi 380 litre olan aracın önceki neslinde de aynı özellikler mevcuttu. Fakat arka bagaj kapağında yer alan arka far sayabileceğimiz yenilikler arasında. 

Kabin içindeyse durum çok daha ilginç bir hal alıyor. Günümüz dünyasına ayak uyduran Yeni Leon, bağlanabilirlik konusunda önemli atılımlarda bulunmuş. 10 inç bilgi ekranı ve 10.25 inçlik dijital gösterge paneli üst donanımın yıldızı olmuş durumunda. Alt donanımda ise ekran boyutu 8.25 inç olarak belirlenmiş. Apple CarPlay ve Android Auto destekli Ful Link multimedya sistemine sahip.

Farklı Motor Seçenekleri

2020 Seat Leon motor seçenekleri ise şu şekilde belirlenmiş:

“90 beygir güç ve 110 beygir güç üreten 3 silindirli 1.0 TSI benzinli motor (elektrikli motor ile kombine ediliyor)

130 beygir güç ve 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI benzinli motor (elektrikli motor ile kombine ediliyor)

190 beygir güç üreten 2.0 TSI benzinli motor (otomatik şanzıman ile kombine ediliyor)

115 beygir güç ve 150 beygir güç üreten 2.0 TDI dizel motor”

Satın almak içinse bir süre daha beklememiz gerekiyor. 2020 Seat Leon yılın 2. çeyreğinde piyasaya sunulacak ve ilk olarak Avrupa’da satışa çıkarılacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı