Otomobil

Yeni Octavia Üretim Süreci Başladı!

Volkwagen grubu çatısı altında bulunan otomobil markalarından Skoda, 2020 model Skoda Octavia modelinin üretim sürecinin başladığını belirtti. 

Skoda’nın geçtiğimiz haftalarda duyurusunu gerçekleştirdiği ve olumlu geri dönüşler aldığı 2020 Skoda Octavia için üretim süreci başladı. Tasarım konusunda ciddi iyileştirmelere sahip olan 2020 Octavia, tasarımındaki modern ve şık hatlarla dikkat çekmişti. 

Gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde 2020 Skoda Octavia’nın Combi versiyonu ile kullanıcıların karşısına çıkan 2020 Octavia modelinin gelen olumlu geri bildirimlerin ardından seri üretimine başlandı. Skoda’nın Çekya’da bulunan fabrikasında her gün 1.150 adet Octavia’nın üretilmesi bekleniyor. 

Yeni Özellikler Eklendi!

Volkswagen grubunun MQB platformun da geliştirilen 2020 Octavia, geçmiş modellerde olduğu gibi sınıfının en geniş modeli olma iddiasını 2020 Octavia modelinde de sürdürüyor. Klasik tasarım anlayışının yer yer devam ettiği 2020 Skoda Octavia modelinde kolaylıkla ayırt edilebilecek değişiklikler bulunuyor. Bu değişikliklerin en göze çarpanı ise iç tasarımdaki direksiyon tasarımı olarak karşımıza çıkıyor. 

İç tasarımda 2020 Skoda Octavia’nın multimedya ekranı ve vites kontrol panelinin tasarımı dikkat çekiyor. Octavia modellerinin paketine göre multimedya ekranının boyuru 8 inç ile 10 inç arasında değişebiliyor. Orta konsolda bulunan saklama alanı kapasitesinin arttırıldığı Octavia 2020 modelinde 10.25 inç büyüklüğünde dijital sürücü ekranı bulunuyor. 

2020 Skoda Octavia’nın giriş modeli 110 beygir güç ve 200 Nm tork üreten 1.0 litrelik üç silindirli TSI motor bulunuyor. 2020 Octavia’nın hibrit seçeceğinin bulunduğu model ise 150 beygir güç üretebilen ve 250 Nm tork üretebilen 1.5 litrelik motoru olarak karşımıza çıkıyor. Skoda Octavia’nın bu motor seçeneğini e-TEC isimlendiriyor. 

Yeni Skoda Octavia’nın dizel motor seçeceğinde ise 2.0 litrelik 116, 150 ve 200 beygir güç sunan üç farklı motor seçeceği bulunuyor. 2020 Skoda Octavia modelinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor olsa da 2020 Skoda Octavia modellerinin özellikleri tasarımıyla uzun süre konuşulacağı düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

3 Yorum

  1. Peugeot 508 gibi kaliteli bir araç varken bu aracın geri planda kalması çok ama çok normal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı